reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

20

02 2024

Grodzisk Mazowiecki – alternatywa dla mieszkania w stolicy?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk Mazowiecki – alternatywa dla mieszkania w stolicy? - Grodzisk News


Mieszkania i domy w Warszawie należą do najdroższych w Polsce. Równocześnie stolica przyciąga bogatą ofertą pracy i edukacji. Nic dziwnego, że zainteresowanie nieruchomościami w innych, okolicznych miejscowościach jest wysokie. Jednym z najczęściej wybieranych adresów jest Grodzisk Mazowiecki. Dlaczego warto kupić lokal właśnie w tej miejscowości i jak zadbać o to, aby mieszkało nam się wygodnie?


Grodzisk Mazowiecki w liczbach


Grodzisk Mazowiecki wchodzi w skład aglomeracji warszawskiej, którą tworzy stolica i jej przedmieścia wraz z obszarami granicznymi. Miejscowość o powierzchni 13,9 km2 jest równocześnie stolicą powiatu grodziskiego. Według danych GUS z 31.12.2023 roku Grodzisk Mazowiecki jest zamieszkiwany przez 32 818 osób, co daje gęstość zaludnienia 2435,6 os./km². Te liczby z każdym rokiem rosną, do czego przyczynia się coraz większe zainteresowanie tą miejscowością wśród osób, które szukają mieszkania lub domu w okolicach Warszawy. Wystarczy wspomnieć, że Grodzisk Mazowiecki znajduje się około 20 km od granic administracyjnych stolicy, a dogodne połączenia komunikacyjne i węzeł drogowy sprawiają, że dojazd do centrum nie zajmuje więcej niż 45 minut. Dlaczego warto zamieszkać pod Warszawą i jak zadbać, o to, aby nasze przyszłe lokum było komfortowe?

Przyjazna i zamożna gmina


Grodzisk Mazowiecki należy do czołówki najbogatszych gmin w kraju. Zasobne w budżet miasto inwestuje w wiele rozwiązań, które podnoszą codzienny komfort życia mieszkańców. Wśród nich znajdują się nowoczesne drogi oraz transport zbiorowy, które umożliwiają szybki i sprawny dojazd do pracy lub szkoły w stolicy. W mieście znajdują się liczne przedszkola i żłobki, co ułatwia mieszkańcom decyzję o założeniu rodziny oraz organizację codziennych spraw. Mogą oni także korzystać z bogatej oferty handlowo-usługowej oraz punktów gastronomicznych. W stolicy powiatu znajduje się także większość placówek administracyjnych, dzięki czemu załatwienie większości formalności nie wymaga dojazdu do Warszawy.

Dogodna komunikacja


Szukając mieszkania lub domu pod Warszawą, warto zastanowić się, jak będziemy dojeżdżać do pracy. Dlatego niezwykle ważna jest komunikacja. Grodzisk Mazowiecki wyróżnia się pod tym względem na tle innych miejscowości o podobnej wielkości w okolicach Warszawy. Miasto leży na trasie Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej oraz jest końcową stacją Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Równocześnie to właśnie tutaj osoby dojeżdżające do pracy wsiadają jako pierwsze, zawsze mogą więc liczyć na miejsca siedzące i komfortową podróż. W pobliżu Grodziska Mazowieckiego przebiega autostrada A2 oraz droga ekspresowa E67, łączące okolice Warszawy z Białymstokiem, Łodziom i Piotrkowem Trybunalskim. Łatwo stąd także dojechać na Mazury lub Suwałki, co sprzyja weekendowym wypadom.

Oferta kulturalna i edukacyjna


Na terenie miasta znajduje się osiem szkół podstawowych, w tym jedna społeczna oraz trzy szkoły średnie. Działa tu także Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia i Publiczne Ognisko Plastyczne, dzięki czemu mieszkańcy mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania. W ramach oferty sportowo-kulturalnej można spędzić czas na uprawianiu ulubionych dyscyplin sportowych lub kibicowaniu ulubionym drużynom. Na terenie miasta znajduje się Centrum Kultury Gminy Grodzisk Mazowiecki, trzy muzea i dwa kina.

Tereny zielone


Grodzisk Mazowiecki otoczony jest zielenią. Bliskość lasów, łąk i licznych parków krajobrazowych sprawia, że gmina sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu. Na jej terenie znajdują się liczne szlaki piesze, trasy rowerowe i ścieżki nordic walking. Długie trasy w lasach lub parkach są miejscem spacerów z bliskimi lub psami oraz świetnie nadają się do uprawiania joggingu.

Rynek Nieruchomości


Grodzisk Mazowiecki posiada zróżnicowany rynek nieruchomości. Jak wynika z danych portalu GetHome.pl, największy udział mają w nim lokale z rynku wtórnego. Są to zarówno lokale w zabudowie wielomieszkaniowej, jak i domy jednorodzinne. ¼ rynku nieruchomości stanowią nowe inwestycje deweloperskie. Jest to rodzaj nieruchomości, których stale przybywa. W Grodzisku Mazowieckim można znaleźć nowe małe mieszkania w atrakcyjnych cenach oraz większe apartamenty, które odpowiadają potrzebom większej rodziny. Popularnym wyborem są także tzw. szeregówki z przynależnymi ogródkami oraz komfortowe domy jednorodzinne.

Ceny mieszkań w Grodzisku Mazowieckim


Ile kosztują mieszkania w Grodzisku Mazowieckim? O ile średnia cena mieszkań w stolicy dla stycznia 2024 kształtuje się w okolicach 15427 zł, tak za średniej wielkości mieszkanie dwupokojowe w Grodzisku Mazowieckim zapłacimy już około 8500 zł. Mieszkania na sprzedaż w okolicy Warszawy z bazy portalu gethome.pl prezentują zróżnicowane oferty, które różnią się ceną, metrażem i standardem wykończenia.

Komfortowe i stylowe lokum


Zwłaszcza to ostatnie kryterium nabiera na znaczeniu. Zarówno osoby, które decydują się na zakup mieszkania inwestycyjnie np. pod wynajem lub w celu późniejszej sprzedaży, jak i inwestorzy szukający mieszkania dla siebie, często decydują się na wykończenie mieszkania we współpracy z architektem wnętrz. Oferty architektów i projektantów wnętrz w Warszawie obejmują zróżnicowany pakiet usług, jak opiekę architekta przy wyborze i wycenie mieszkania, wizualizację projektu, ekipę budowlaną, wsparcie przy odbiorze lokum, sprzątanie po remoncie oraz projekt mebli pod wymiar. To wygodne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć pewność, że ich przyszłe mieszkanie będzie funkcjonalne i stylowe. Decydując się na opiekę architekta, oszczędzają czas oraz zyskują gwarancję kontroli nad przebiegiem i realizacją prac.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.