TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

04 2022

Grodzisk kupi smogobusa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: media.tauron.pl/Mat. prasoweGrodzisk kupi smogobusa - Grodzisk News


Grodzisk oraz inne gminy z naszego powiatu znalazły się w gronie beneficjentów dofinansowań na projekty związane z czystym powietrzem. Grodziska gmina otrzyma blisko 200 tys. zł na zakup tzw. smogobusa.


W powiatach grodziskim, nowodworskim, piaseczyńskim, pruszkowskim i warszawskim zachodnim wsparcie samorządu województwa pomoże w realizacji 23 inwestycji. Łączna wartość dofinansowania z budżetu Mazowsza to ponad 1,3 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Czwarta autorskiego programu wsparcia samorządu województwa mazowieckiego pokazała, że potrzeby wciąż są ogromne. Samorządowcy zgłosili w sumie 194 projekty. Radni Mazowsza wybrali 178 najlepszych propozycji.

I tak dokładnie 191,7 tysiąca złotych dotacji dostanie Grodzisk na zakup smogobusa, czyli mobilnego  laboratorium do badań jakości powietrza gminie.

Żabia Wola otrzyma 50 tysięcy, które ma obowiązek przeznaczyć zakup urządzeń „umożliwiających kontrolę przestrzegania przepisów uchwały antysmogowej na terenie gminy”.

Na działania związane z kontrolą przestrzegania tychże przepisów przez mieszkańców blisko 10 tys. zł otrzyma też Jaktorów.

– Zdajemy sobie sprawę, że wielu z tych ekologicznych inwestycji nie udałoby się zrealizować, gdyby nie pomoc z budżetu województwa. Właśnie po to stworzyliśmy „Mazowsze dla czystego powietrza”. Buduje, że samorządowcy tak chętnie i co najważniejsze skutecznie sięgają po pieniądze z tego programu. W sumie w ciągu czterech edycji przeznaczyliśmy na ten program wsparcia ponad 50 mln zł – mówi Wiesław Raboszuk, wicemarszałek Mazowsza.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

takim laboratorium to są nasze organizmy, i to odkąd mieszķajac tu choruję z rodziną częściej niż mieszķajac gdzie indziej. Ciągle kaszel, alergia. powietrze jest tu paskudne, ten autobus nic nie da. To ilość mieszkańców i samochód oraz piece wpływają na stan powietrza. Po co ten autobus?

nowa
28-04-2022 19:23

To proszę wrócić tam gdzie było lepiej

JJ
28-04-2022 21:52

Prawie 192tys złotych w Grodzisku na zakup samochodu, który będzie badał smog wyprodukowany przez inne samochody :) A co tu badać, wystarczy przejść się ulicą. Policja ignoruje smrodziuchow jeżdżące po mieście, strzelające chmurami spalin. Zieleni coraz mniej, rozdali 500 drzewek-czyli patyków na 500lecie miasta.. Śmieszne. Kupcie i zasadźcie porządne drzewa za te pieniądze bo za kilka lat stare wytniecie bo "będą zagrażały" przechodniom chorym na raka płuc.

B
28-04-2022 22:03

pokaż wszystkie komentarze (38)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.