reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

27

02 2024

Grodzisk kontynuuje porządkowanie reklam. Mieszkańcy mogą zyskać dotację na wymianę nośników


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz.Grodzisk kontynuuje porządkowanie reklam. Mieszkańcy mogą zyskać dotację na wymianę nośników - Grodzisk News


Grodzisk jest w trakcie wdrażania drugiego etapu założeń gminnej uchwały krajobrazowej, która ma na celu wyrugowanie z przestrzeni publicznej nieestetycznych nośników reklamowych. Dla tych przedsiębiorców, którzy w pierwszej kolejności dostosują swoje szyldy, gmina oferuje częściowy zwrot kosztów.


W maju 2022 roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Do 11 maja 2023 był czas na usunięcie  tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O rok więcej czasu mieli na to posiadacze nośników reklamowych umieszczonych  na budynkach i balkonach. Termin upływa jednak – jako się rzekło – 11 maja. A Grodziska gmina ma dla ich posiadaczy dwie propozycje. – Pierwsza z nich to bezpłatne usługi grafika. Grafik zaprojektuje kompletne oznakowanie zgłoszonych przez przedsiębiorców lokali, sklepów i siedzib firm, zgodne z przepisami uchwały. Druga, to konkurs na najlepiej wykonaną aranżację witryn i szyldów – najlepszą metamorfozę. Każdego miesiąca firmy, które dostosują oznakowania swoich lokali do obowiązujących przepisów, będą miały szansę na otrzymanie nagrody w wysokości 3 000 zł – poinformował magistrat.

W lutym budżet na nagrody to 9 000 zł.

Warto wspomnieć, że pierwszym etapie likwidacji nienormatywnych reklam, z przestrzeni publicznej zniknęło około tysiąca nieestetycznych nośników. Urzędnicy liczą, że ogłoszona akcja zachęci mieszkańców przedsiębiorców do uporządkowania reklam także w drugim etapie.

Wszystkie informacje na temat Uchwały znajdują się TUTAJ. Szczegółowych informacji udziela Monika Kwiczak, Stanowisko Kształtowania Przestrzeni Publicznych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, ul. T. Kościuszki 12a, tel. 22 463 46 09 lub 22 755 55 34 wew. 251.

Niedostosowanie się do zapisów Uchwały będzie skutkowało wymierzeniem przez gminę kary pieniężnej, która w zależności od powierzchni reklamy wyniesie najmniej 120 zł dziennie.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Kretynizmów ciąg dalszy.
Gfys


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.