reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

27

02 2024

Grodzisk kontynuuje porządkowanie reklam. Mieszkańcy mogą zyskać dotację na wymianę nośników


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz.Grodzisk kontynuuje porządkowanie reklam. Mieszkańcy mogą zyskać dotację na wymianę nośników - Grodzisk News


Grodzisk jest w trakcie wdrażania drugiego etapu założeń gminnej uchwały krajobrazowej, która ma na celu wyrugowanie z przestrzeni publicznej nieestetycznych nośników reklamowych. Dla tych przedsiębiorców, którzy w pierwszej kolejności dostosują swoje szyldy, gmina oferuje częściowy zwrot kosztów.


W maju 2022 roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Do 11 maja 2023 był czas na usunięcie  tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O rok więcej czasu mieli na to posiadacze nośników reklamowych umieszczonych  na budynkach i balkonach. Termin upływa jednak – jako się rzekło – 11 maja. A Grodziska gmina ma dla ich posiadaczy dwie propozycje. – Pierwsza z nich to bezpłatne usługi grafika. Grafik zaprojektuje kompletne oznakowanie zgłoszonych przez przedsiębiorców lokali, sklepów i siedzib firm, zgodne z przepisami uchwały. Druga, to konkurs na najlepiej wykonaną aranżację witryn i szyldów – najlepszą metamorfozę. Każdego miesiąca firmy, które dostosują oznakowania swoich lokali do obowiązujących przepisów, będą miały szansę na otrzymanie nagrody w wysokości 3 000 zł – poinformował magistrat.

W lutym budżet na nagrody to 9 000 zł.

Warto wspomnieć, że pierwszym etapie likwidacji nienormatywnych reklam, z przestrzeni publicznej zniknęło około tysiąca nieestetycznych nośników. Urzędnicy liczą, że ogłoszona akcja zachęci mieszkańców przedsiębiorców do uporządkowania reklam także w drugim etapie.

Wszystkie informacje na temat Uchwały znajdują się TUTAJ. Szczegółowych informacji udziela Monika Kwiczak, Stanowisko Kształtowania Przestrzeni Publicznych Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim, ul. T. Kościuszki 12a, tel. 22 463 46 09 lub 22 755 55 34 wew. 251.

Niedostosowanie się do zapisów Uchwały będzie skutkowało wymierzeniem przez gminę kary pieniężnej, która w zależności od powierzchni reklamy wyniesie najmniej 120 zł dziennie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Kretynizmów ciąg dalszy.

Gfys
27-02-2024 19:09

Jakich kretynizmów? 100% reklam powinno być wywalonych natychmiast. Za nie zrobienie tego kara min 1000 zł za dzień. Grodzisk i tak podchodzi do tego racjonalnie i chce pomoć. Moim zdaniem wszystkie firmy reklamowe robiące banery wypad z Grodziska a każdy kto powiesi jakąkolwiek szmatę min 1000 zł mandat za 1 dzień. Koniec z dziadostwem. Zastanawia mnie dlaczego poza Grodziskiem ciągle wiszą te reklamy i banery? Kto na to pozwala?

Kocham Grodzisk Mazowiecki
28-02-2024 13:36
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.