reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Grodzisk. Kasa na doświetlenie 6 newralgicznych przejść dla pieszych w gminie. Zdecydowali mieszkańcy

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

Grodzisk. Kasa na doświetlenie 6 newralgicznych przejść dla pieszych w gminie. Zdecydowali mieszkańcy - Grodzisk News


Grodzisk ma powody do radości! Wśród przedsięwzięć, które zostaną zrealizowane w ramach bieżącej odsłony Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest doświetlenie sześciu przejść dla pieszych w gminie. Wartość projektu to prawie 370 tys. zł.


Dzięki tej inicjatywie już w 2026 roku aż sześć przejść dla pieszych zyska nowoczesne oświetlenie. Lampy pojawią się wzdłuż dróg wojewódzkich, w miejscach szczególnie uczęszczanych przez dzieci, młodzież i pozostałych mieszkańców gminy.

Jako się rzekło, chodzi o doświetlenie sześciu przejść dla pieszych. Jednym z newralgicznych miejsc jest „zebra” w Tłustem nieopodal skrętu w lub z kierunku węzła autostradowe. Ruch samochodowy jest tam naturalnie duży dlatego tym bardziej trzeba zapewnić widoczność innych użytkowników drogi.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kolejne lokalizacje to skrzyżowanie Królewskiej z Jordanowicką; przejście przy Żyrardowskiej na wysokości Galerii Sfera Park.

Kolejne miejsca trzy skrzyżowania ulicy Orlicz-Dreszera z ulicami Marsa i  Jowisza, oraz na granicy z gminą Jaktorów.

Cel projektu jest prosty i niezwykle ważny: lepsza widoczność to większe bezpieczeństwo. Inwestycja ma kluczowe znaczenie zwłaszcza w rejonach, którymi codziennie uczniowie wędrują do swoich szkół. Koszt realizacji zadania wyniesie 368 139 zł.

Podczas uroczystej gali gminę reprezentowała Katarzyna Marcinkowska, zastępca burmistrza Grodziska Mazowieckiego. Towarzyszyła jej pomysłodawczyni projektu, pani Katarzyna Mizgajska-Kępa – mieszkanka, a jednocześnie pracownik Wydziału Zarządzania Drogami Gminnymi w grodziskim magistracie.

Grodzisk. Kasa na doświetlenie 6 newralgicznych przejść dla pieszych w gminie. Zdecydowali mieszkańcy - Grodzisk News


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Batalion WOT z Książenic poszukuje ratowników medycznych

61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.

Lekki dach i estetyczne wykończenie – w jakich sytuacjach gonty dachowe sprawdzają się najlepiej?

Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.

Pożar budynku w Golach. W akcji sześć zastępów straży

W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Burze nad regionem. IMGW wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.

Piotr Stokowiec znalazł nowy klub

Były szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki Piotr Stokowiec znalazł już nowy klub – został pierwszym trenerem Polonii Warszawa.

Szkoła w Skułach będzie świętować 130-lecie

W połowie czerwca Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach będzie obchodzić piękny jubileusz – 130-lecie istnienia. Obchody będą huczne.

Port Polska. Będzie umowa z wykonawcą fundamentów pod terminal

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ma zielone światło na podpisanie umowy z wykonawcą fundamentów terminala. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła bowiem wniesione odwołanie. Inwestycję zrealizuje firma Budimex.

Rozpoczął się długi weekend. Częstsze patrole policji na drogach

Dziś rozpoczęliśmy długi czerwcowy weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Kilka dni wolnego zachęci z pewnością wiele osób do wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają policjanci z całego stołecznego garnizonu m.in. na głównych drogach wyjazdowych.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.