reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Grodzisk. Jechał bez świateł, miał 2,7 promila

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: KPP Grodzisk Maz.Grodzisk. Jechał bez świateł, miał 2,7 promila - Grodzisk News


Grodziscy policjanci zatrzymali 43-latka, który jechał ulicą Królewską bez sprawnych świateł. Kontrola drogowa szybko przeistoczyła się w znacznie poważniejszą sprawę. Okazało się bowiem, że kierowca renault był pijany, a do tego ciążyły na nim aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Dostał wyrok w trybie przyspieszonym.


Funkcjonariusze grodziskiej komendy powiatowej pełnili służbę patrolową na ulicach miasta. W pewnym momencie zauważyli, że kierowca osobowego renault porusza się po drodze, mając niesprawne światła. Postanowili zatrzymać go do kontroli i szybko wyszło na jaw, że 43-latek ma na sumieniu poważne przewinienia...

Policjanci od razu wyczuli u mężczyzny woń alkoholu, a przeprowadzone chwilę później badanie alkomatem wykazało u niego 2,7 promila alkoholu w organizmie. W toku dalszego sprawdzania 43-latka policyjne bazy danych ujawniły, że zatrzymany ma dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów orzeczone przez sąd. Do tego nie ma prawa jazdy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W tej sytuacji mężczyzna trafił do celi grodziskiej komendy. Policjanci kontynuowali zbieranie materiału dowodowego w sprawie 43-latka, który po wytrzeźwieniu dostał zarzuty, a funkcjonariusze skierowali do sądu w Grodzisku wniosek o zastosowanie wobec pijanego kierowcy postępowania w trybie przyspieszonym.

W rezultacie zatrzymany usłyszał już wyrok roku pozbawienia wolności i dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Musi też zapłacić karę pieniężną w wysokości 10 tysięcy złotych.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Jednego potencjalnego zabójcy mniej.

zorro
27-08-2025 15:41

szkoda że na tak krótko

Analfabeta tylko z Prawej strony
27-08-2025 21:26

zawsze mówiłem że światła to podstawa.

adamo
27-08-2025 21:36

pokaż wszystkie komentarze (5)


AKTUALNOŚCI

Batalion WOT z Książenic poszukuje ratowników medycznych

61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.

Lekki dach i estetyczne wykończenie – w jakich sytuacjach gonty dachowe sprawdzają się najlepiej?

Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.

Pożar budynku w Golach. W akcji sześć zastępów straży

W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Burze nad regionem. IMGW wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.

Piotr Stokowiec znalazł nowy klub

Były szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki Piotr Stokowiec znalazł już nowy klub – został pierwszym trenerem Polonii Warszawa.

Szkoła w Skułach będzie świętować 130-lecie

W połowie czerwca Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach będzie obchodzić piękny jubileusz – 130-lecie istnienia. Obchody będą huczne.

Port Polska. Będzie umowa z wykonawcą fundamentów pod terminal

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ma zielone światło na podpisanie umowy z wykonawcą fundamentów terminala. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła bowiem wniesione odwołanie. Inwestycję zrealizuje firma Budimex.

Rozpoczął się długi weekend. Częstsze patrole policji na drogach

Dziś rozpoczęliśmy długi czerwcowy weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Kilka dni wolnego zachęci z pewnością wiele osób do wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają policjanci z całego stołecznego garnizonu m.in. na głównych drogach wyjazdowych.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.