reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

10 2020

Grodzisk i Podkowa wysoko w rankingu ?Rzeczpospolitej?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk i Podkowa wysoko w rankingu ?Rzeczpospolitej? - Grodzisk News


Dziennik ?Rzeczpospolita? opublikował tegoroczny, prestiżowy ranking samorządów. W ścisłej czołówce zestawienia znalazły się Podkowa Leśna oraz Grodzisk.


Pieczę na sporządzeniem rankingu sprawowała specjalna kapituła pod przewodnictwem prof. Jerzego Buzka. W jej skład wchodzą również przedstawiciele organizacji samorządowych, pozarządowych, władz publicznych oraz przedstawiciele redakcji ?Rzeczpospolitej?. W rankingu znalazły się wszystkie gminy, miasta i miasta na prawach powiatu. Tradycyjnie uwzględniono podział na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. Przy tworzeniu rankingu autorzy wzięli pod uwagę cztery kryteria oceny: trwałości ekonomicznej, trwałości środowiskowej, trwałości społecznej oraz w zakresie jakości zarządzania. Podsumowanie tych not składało się na sumaryczną punktację dającą w rezultacie miejsce w rankingu. I tak, w kategorii gmin miejskich i miejsko-wiejskich podobnie jak przed rokiem zwyciężyła Morawica. Choć na podium nie było żadnego reprezentanta naszego powiatu to tuż za nim uplasowały się dwie gminy z naszego powiatu: piąte miejsce zajął Grodzisk Mazowiecki, natomiast szóste ? Podkowa Leśna. Pobliski Brwinów zajął 15. miejsce, a trzeci przedstawiciel Podwarszawskiego Trójmiasta Ogrodów, czyli Milanówek znalazł się na 437. miejscu. Jeżeli chodzi o gminy wiejskie to najlepsza była gmina Kleszczów. Z naszego powiatu najwyżej uplasowała się Żabia Wola ? zajęła 93. miejsce. Na 183. miejscu ulokował się Jaktorów, na 1363. pozycji znalazł się Baranów.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.