
Regularnie rosnąca liczba mieszkańców grodziskiej gminy wymaga nieustannej rozbudowy oświaty. Wkrótce ruszy kolejna duża inwestycja w mieście – oto bowiem włodarze ogłosili przetarg na drugi etap rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 1. Wybrany wykonawca zajmie się tym razem południowo-wschodnią częścią obiektu, która rozrośnie się m.in. o nową salę gimnastyczną.
Przypomnijmy, że w latach 2021–2022 Grodzisk przeprowadził rozbudowę i przebudowę gmachu Szkoły Podstawowej nr 1. Zadanie kosztem 4,9 mln zł przeprowadziła wówczas firma Wig-Dar. W ramach tamtego etapu rozbudowano północne-zachodnie skrzydło szkoły od ulicy Kierlańczyków. Ponadto przebudowano około 900 metrów kwadratowych powierzchni już istniejących pomieszczeń placówki.
Samo północne skrzydło zostało z kolei rozbudowane o 500 mkw. W ten sposób powstały cztery dodatkowe sale lekcyjne, biblioteka, a także pomieszczenia administracyjne. Zorganizowano także szatnie dla dziewczynek i chłopców oraz ubikacje. Szkoła wzbogaciła się o przestronną klatkę schodową oraz wind .
Wszystkie pomieszczenia zostały też odpowiednio wyposażone. Gmina jednak stale się rozwija, przybywa rodzin z dziećmi, a to oznacza potrzebę rozbudowy szkół. Stąd przetarg na drugi etap inwestycji na rozbudowę południowo-wschodniego skrzydła od strony ul. Bartniaka.
Obecny, drugi etap inwestycji skupi się na rozbudowie skrzydła południowo-wschodniego. Głównym elementem projektu jest nowoczesna sala gimnastyczna, która przejmie funkcję zaplecza sportowego szkoły. Obiekt o wymiarach areny 24,10 x 13,85 m i wysokości ponad 7,5 metra pozwoli na grę w siatkówkę, minikoszykówkę oraz badmintona. Konstrukcja hali umożliwi również podział sali na dwie mniejsze części ćwiczebne, co zwiększy elastyczność prowadzenia zajęć wf-u.
Zaplecze sportowe zostanie uzupełnione o dwa zespoły szatniowe z węzłami sanitarnymi, z których każda pomieści do 20 osób. W budynku znajdzie się także nowoczesna wentylatornia oraz magazyny na sprzęt sportowy. Co istotne dla organizacji pracy szkoły, w miejscu starej sali gimnastycznej powstaną dodatkowe sale lekcyjne, co pozwoli na lepsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.
Równolegle z budową hali, do nowego skrzydła zostanie przeniesiona kuchnia z całym zapleczem, przy czym lokalizacja stołówki oraz główne wejście do budynku pozostaną bez zmian. Inwestycja obejmuje również szeroki zakres prac technicznych, takich jak instalacje wewnętrzne, kanalizacja sanitarna oraz termomodernizacja pozostałych ścian i dachu istniejącego budynku. Całość zwieńczą roboty drogowe i nowe zagospodarowanie terenu wokół placówki, w tym między innym zastępcze nasadzenia drzew.
Wybrany wykonawca będzie musiał też zapewnić ciągłość funkcjonowania szkoły w trakcie realizacji inwestycji.
Projekt przewiduje również przygotowanie w przyszłości dodatkowych sal lekcyjnych w miejscu starej hali.
Inwestycji ma być gotowa do końca sierpnia 2027 roku.
foto: bip.grodzisk.plByłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.
W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.
W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.