TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

01

07 2021

Grodzisk. Drzewa od wukadki w ramach „rekompensaty” za wycinkę


Grodzisk News


foto: Piotr AntosGrodzisk. Drzewa od wukadki w ramach „rekompensaty” za wycinkę - Grodzisk News


Temat wycinki ponad dwóch tysięcy drzew wzdłuż linii WKD żywo interesuje nie tylko inwestora, ale też organizacje ochrony przyrody. Wukadka oraz gmina złożyły deklaracje na piśmie o nasadzeniach zastępczych. Dziś magistrat podał informację o otrzymaniu od WKD 50 drzew do posadzenia.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Warszawska Kolei Dojazdowa przekazała gminie Grodzisk Mazowiecki 50 szt. drzew gatunku lipa drobnolistna wraz z niezbędnymi do ich posadzenia materiałami. zarząd WKD zadeklarował kontynuację nasadzeń kompensacyjnych, które wynikają z przeprowadzonej przez spółkę wycinki drzew i krzewów. Przekazane gminie drzewa zostaną posadzone na terenie miasta – poinformował urząd na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–Akcja ta jest początkiem współpracy przy kompensacji wycinki drzew wykonanych w związku z budową drugiego toru kolei między WKD, a gminą Grodzisk Mazowiecki. Skala tegorocznej rekompensaty jest bardzo mała, dlatego gmina liczy na zwiększenie działań rekompensacyjnych WKD w przyszłych latach – czytamy w komunikacie.

Wycinka drzew wzdłuż trasy WKD jest konieczna w związku z przebudową. k. 7,5-kilometrowego odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Przebudowany zostanie obecny tor, powstanie również drugi.  Ponadto przewidziano wymianę nawierzchni istniejącego toru 1G; przebudowę przejazdów kolejowo-drogowych w związku z budową drugiego toru, przebudowę istniejących 11 peronów oraz ich dostosowanie do obowiązujących wymagań; budowę 5 nowych peronów oraz modernizację budynków dwóch dworców: Podkowa Leśna Główna i Grodzisk Mazowiecki Radońska.

Grodzisk. Drzewa od wukadki w ramach „rekompensaty” za wycinkę - Grodzisk Newsfoto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz,


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Super, wszystko pięknie, wszystko cacy.
Drzewa wycięli, tory położą, perony i stacje postawią.
A ekrany dźwiękoszczelne?

Ja
01-07-2021 20:39
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.