reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

16

02 2024

Grodziski budżet obywatelski przesunięty na drugą połowę roku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodziski budżet obywatelski przesunięty na drugą połowę roku - Grodzisk News


Grodziski samorząd zdecydował o przesunięciu realizacji pierwszego w historii gminy budżetu obywatelskiego. Urzędnicy doszli bowiem do wniosku, że bardzo trudno byłoby rozliczyć cały projekt do końca czerwca, a ponadto głosowanie obywatelskie nie powinno przypadać w czasie kampanii wyborczej przed elekcją w samorządach.


Rada miejska przyjęła stosowną uchwalę określająca zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego w Grodzisku, który przeprowadzony zostanie w kilku etapach. Najpierw kampania informacyjna dla mieszkańców, następnie ruszy nabór propozycji inwestycji do realizacji w 2024 roku. Będą mogli je składać wszyscy grodziszczanie za pomocą specjalnych formularzy wypełnionych odręcznie lub elektronicznie na stanowisku w urzędzie miasta.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W premierowej odsłonie budżetu obywatelskiego gmina odda do dyspozycji mieszkańców 500 tysięcy złotych. W każdym kolejnym roku decyzja o budżecie partycypacyjnym podejmowana będzie oddzielną uchwałą. 

Już we wcześniejszych rozmowach z nami na temat budżetu partycypacyjnego wiceburmistrz Tomasz Krupski podkreślał, że gdyby inicjatywa wystartowała z początkiem roku, to ze względów formalnych trzeba był cały projekt sfinalizować do końca czerwca, a to byłoby trudne zadanie.

Grodzisk postanowił więc przesunąć całe przedsięwzięcie o kilka miesięcy. Na styczniowej sesji przyjęto stosowną uchwałę. – Nie zmieniają się założenia ani kwoty budżetu natomiast zdecydowaliśmy o późniejszym rozpoczęciu inicjatywy, żeby mieć na nią odpowiednio więcej czasu. Poza tym nie będzie się pokrywać z kampanią przed wyborami samorządowymi, a tego nie chcieliśmy – mówi nam dziś Tomasz Krupski.

Wiemy już że start kampanii informacyjnej o budżecie partycypacyjnym wraz ze stroną internetową zaplanowano na połowę marca. 2 kwietnia ma zaś ruszyć nabór propozycji do budżetu od mieszkańców. Ten etap potrwa trzy tygodnie. Po nim będzie czas na weryfikację projektów i wybór puli, która zostanie poddana pod głosowanie przez mieszkańców. Te, które zbiorą najwięcej głosów, zostaną zrealizowane. Cały tegoroczny budżet ma zostać sfinalizowany do końca listopada.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

GRODZISKIEGO CYRKU ciąg dalszy.
Tak bogate miasto z tak dużą strefą przemysłową i brak Budżetu Obywatelskiego...ŻENADA.

Inni mają, a ten WSPANIAŁY, CHWALONY SWEGO CZASU NAJBOGATSZY N I E.

Romy
17-02-2024 08:37
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.