13 02 2019

Grodzisk bierze pod lupę reklamy

13.02.2019, godz.: 09:34
Grodzisk bierze pod lupę reklamy
Fot. grodzisk.pl

Straż miejska regularnie kontroluje czy reklamy umieszczone zostały w sposób legalny, a także czy zepsute i szpecące banery zostają poprawione lub usunięte.

Walka samorządów z nielegalnie lub niewłaściwie umieszczonymi nośnikami w przestrzeni miejskiej jest już dziś zjawiskiem powszechnym – nie tylko w miastach ogrodach, objętych specjalnymi regulacjami dotyczącymi ochrony krajobrazu, lecz także wśród samorządów, które po prostu zwracają baczną uwagę na to, by było u nich ładnie.

Obok Podkowy Leśnej i Milanówka, Grodzisk jest kolejną gminą z naszego regionu, która podejmuje zdecydowane działania na rzecz estetyki przestrzeni publicznej. I przypomina właścicielom banerów, jakich zasad muszą przestrzegać. Wyliczmy je zatem:
– urządzenia reklamowe powinny zostać   zgłoszone do Starosty Grodziskiego na podstawie przepisów Prawa budowlanego,
– jeżeli umieszcza się reklamy w pasie drogowym to powinny być umieszczone zgodnie z przepisami ustawy o drogach publicznych, oraz powinni mieć zezwolenie Zarządcy drogi
– powinni zapoznać się z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego bo być może wprowadzony jest zakaz ich umieszczania.

Ponadto każda umowa najmu/dzierżawy terenu pod reklamę winna być zgłoszona do Urzędu Skarbowego w Grodzisku Mazowieckim.

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Grodzisk bierze pod lupę reklamy”

  1. kolo73 pisze:

    Niestety, ale ogólny poziom estetyki miasta 0,0. Rok temu przedstawiciele miasta obiecywali wyłożyć do dyskusji publicznej projekt tzw. uchwały krajobrazowej, która reguluje obecność reklam w przestrzeni miejskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata