TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

04 2021

Grodzisk. Będzie punkt szczepień drive-thru


Grodzisk News


foto: pixabayGrodzisk. Będzie punkt szczepień drive-thru - Grodzisk News


15 kwietnia wystartował pilotażowy program organizacji punktów szczepień drive-thru w Polsce. Rząd dał wytyczne w tej sprawie i już wkrótce taki punkt ma powstać w Grodzisku.


Na razie punktów drive-thru nie ma jeszcze wielu. Na szczepienie tą drogą można się zapisać tylko telefonicznie w wybranym punkcie, elektronicznie ma to być możliwe od 26 kwietnia.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Grodzisk także szykuje punkt szczepień drive-thru. – Jest to punkt orgnizowany przez Szpital Zachodni w koordynacji ze starostą grodziskim i przy wsparciu gminy – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska. – Obecnie analizpwana jest lokalizacja punktu, który musi być zorganizowany w takim miejscu, by nie zakorkować miasta. Trzeba jeszcze chwilę poczekać na te ustalenia – dodaje włodarz.

Urzędnicy szacują jednak, że punkt powinien zostać zorganizowanych w ciągu dwóch, trzech najbliższych tygodni.

Jak działają punkty drive-thru?
Jeśli chodzi o samą procedurę szczepienia, to trzeba będzie wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19. Należy zjawić się na miejscu ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, żebyś był na miejscu wcześniej.

Następnie oczekiwanie w kolejce na miejscach wyznaczonych dla samochodów. Po otrzymaniu pozwolenia zaparkujemy pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie. Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.

Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę. Po zakwalifikowaniu do szczepienia otrzymujemy iniekcję bez wychodzenia z auta. Po szczepieniu należy zaparkować na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym. Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.

💬︎   dodaj komentarz

I to ma być bezpieczne, zarówno dla tego biedaka, który tam się zgłosi jak i dla innych użytkowników ruchu drogowego??????
To kolejny dowód, że tym krajem rządzi banda debili.

ss
21-04-2021 15:01

A ja się cieszę. Wolę siedzieć we własnym aucie niż mijać się na korytarzubz setkami innych osób.

K.
23-04-2021 21:27
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.