TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

03 2022

Grodzisk będzie propagował wśród mieszkańców wiedzę ekologiczną


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk będzie propagował wśród mieszkańców wiedzę ekologiczną - Grodzisk News


W Grodzisku ruszy wkrótce realizacja działań edukacyjnych i aktywizujących mieszkańców w kwestii przekazywania wiedzy o zmianach klimatu oraz przeciwdziałaniu tym zmianom. Gmina pozyskała na ten cel tzw. fundusze norweskie, a ramach dotacji Grodzisk przeprowadzi m.in. rewitalizację placu Wolności.


– Zachodzące zmiany klimatu nie pozostają bez wpływu na życie każdego z nas – mieszkańców Grodziska. Coraz częściej zmagamy się z negatywnymi konsekwencjami globalnego ocieplenia. Warto jednak podkreślić, że za taki stan rzeczy nie odpowiada wyłącznie intensywny rozwój przemysłu i zbyt duża emisja do atmosfery gazów cieplarnianych. Na klimat wpływają również nasze codzienne nawyki, związane m.in. z podejściem do segregowania odpadów, nieracjonalnym korzystaniem z zasobów wody czy nadmierną konsumpcją. W ramach pozyskanych funduszy zewnętrznych planujemy miejskie inwestycje infrastrukturalne (m.in. rewitalizacja Placu Wolności) oraz chcemy zwiększyć świadomość i wiedzę o ekologii wśród mieszkańców – podkreśla grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W ramach zwiększania świadomości ekologicznej mieszkańców Grodzisk zaplanował szereg wydarzeń –  ekopikniki, prelekcje, warsztaty, konkursy międzyszkolne. Powstanie także zespół miejskich ekspertów edukacji ekologicznej, z którymi odbywać się będą spotkania. Innym działaniem ma być kampania informacyjno-promocyjna z różnymi konkursami.

Umowę na realizację powyższych podpisał wczoraj burmistrz Grzegorz Benedykciński z przedstawicielem organizacji pozarządowej z Grodziska – Fundacji „W podróży”

Grodzisk będzie propagował wśród mieszkańców wiedzę ekologiczną - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

eko...a podpisali na papierze...hehehe

junior
29-03-2022 15:17

betonowe eko

master
29-03-2022 15:57

nie betonowe...papier jest z drewna...czyli eko:)

a gdzie stado oszołomów ala benek z gitarą??? śpicie?? coś Wam ostatnio wena oklapła:)))

wojak33
29-03-2022 20:49

pokaż wszystkie komentarze (17)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.