![Grodzisk. Będzie modernizacja deptaka, a co dalej z bazarkiem? [Zdjęcia] - Grodzisk News](https://grodzisknews.pl/wiadomosci/2025/09/grodzisk-bedzie-modernizacja-deptaka-a-co-dalej-z-bazarkiem-0.jpg)
Informacja z końca ubiegłego tygodnia o tym, że grodziski deptak przejdzie kompleksowa przebudowę ucieszyła wielu mieszkańców. Wkrótce pojawiły się jednak także pytania o to, co w związku z inwestycją stanie się z bazarkiem funkcjonującym przy deptaku od wielu lat. Zapytaliśmy o to włodarzy Grodziska.
Przypomnijmy, że dzięki inwestycji wartej 11,5 mln zł, z czego blisko 3,9 mln pochodzi z pozyskanej dotacji, serce miasta stanie się bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla wszystkich. Ma również zniknąć problem wjeżdżania na deptak przez samochody, nieskoordynowanych ruch osób na rowerach czy hulajnogach. Nastąpi także zdecydowana wizualna i technologiczna odnowa oblicza deptaka.
Wiadomość o inwestycji planowanej z tak dużym rozmachem szybko zrodziła jednak pytania w głowach naszych czytelników, którzy w komentarzach pod artykułem oraz postach kierowanych bezpośrednio do redakcji dopytują, jaka przyszłość czeka bazarek, który od lat funkcjonuje przy deptaku. Mimo nie najbardziej estetycznego wyglądu, obiekt wciąż cieszy się popularnością wśród mieszkańców, regularnie robiących tam zakupy.
O jego los w kontekście inwestycji zapytaliśmy wiceburmistrz Grodziska. – Bazarek znajduje się na terenie prywatnego przedsiębiorcy, do którego gmina nie ma jako takich praw. Natomiast uwzględniliśmy w planie przebudowy deptaka przestrzeń, w której bazar dalej tam funkcjonuje. Oczywiście zależy nam na tym, aby deptak i całe centrum miasta było jego wizytówką, stawało się atrakcyjne także pod względem nieruchomości, bo będzie to korzystne także dla lokalnego biznesu – mówi nam Katarzyna Marcinkowska, wiceburmistrz Grodziska. Gmina dysponuje uchwałą, którą daje możliwości dużych upustów podatkowych dla przedsiębiorców, którzy zechcą zainwestować w uatrakcyjnienie swoich przestrzeni. Z każdym będziemy o tym szczegółowo rozmawiać i zachęcać do takich działań – dodaje wiceburmistrz Marcinkowska.
Tematowi bazarku i całego deptaka będziemy się zatem przyglądać na bieżąco. Tymczasem przypomnijmy główne założenia modernizacji przestrzeni w centrum Grodziska.
Celem jest kompleksowa rewitalizacja grodziskiego deptaka na odcinku od ul. Spółdzielczej do ul. Zondka. Koniec z rozgrzanym betonem w upalne dni. Największą zmianą, jaką odczujemy, będzie aż czterokrotne zwiększenie powierzchni zieleni. Wzdłuż deptaka posadzone zostaną 44 drzewa, które stworzą elegancki szpaler i dadzą tak potrzebny latem cień. Całość dopełni nowa nawierzchnia, która będzie pasować do tej na Placu Wolności, tworząc harmonijne centrum.
Grodzisk stawia też na sprytne i ekologiczne rozwiązania. Deszczówka, zamiast trafiać do kanalizacji, będzie zbierana i wykorzystywana do automatycznego podlewania roślin. Co więcej, po zmroku deptak oświetlą nowoczesne lampy LED, które nie tylko zużyją trzy razy mniej prądu, ale też ograniczą zanieczyszczenie nieba światłem.
Odnowiony deptak ma na nowo tętnić życiem. Projekt przewiduje specjalne miejsca na ogródki kawiarniane i sezonowe usługi, co sprawi, że stanie się on idealnym miejscem spotkań i spędzania wolnego czasu.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Po co nam ten deptak! Przywróćcie ulicę! Tam była główna ulica naszego miasta i niech dalej tam będzie. W tej chwili deptak to martwe miejsce.
Grzyb
04-09-2025 15:36
Jeśli będą ogródki kawiarniane, to ja jestem jak najbardziej za. Chętnie wpadnę na kawę, ciastko czy lody do zjedzenia na siedząco, przy stoliku i pod parasolem. Bez przejeżdżających obok samochodów.
Bleys
04-09-2025 16:58
Ulica, która nic by nie dała. :D Po co ulica w tym miejscu w obecnym układzie? Jaki to by miało sens?
MS
04-09-2025 17:50
W pierwszym tygodniu czerwca na terenie kompleksu Tenis Kozerki odbyły się „Mistrzostwa Polski U14 powered by Enervit”. Najlepsi młodzi adepci tenisa rywalizowali o medale mistrzostw kraju.
Od najbliższej soboty przez kilka kolejnych dni w naszym regionie będzie można zaobserwować zwiększony ruch wojsk. 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej uspokaja – to będą tylko ćwiczenia.
W czwartkowe popołudnie na autostradzie A2 w rejonie węzła Wiskitki doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Ruch jest zablokowany.
W czwartek przed południem doszło do awarii na podmiejskiej linii średnicowej. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów Kolei Mazowieckich m.in. na linii skierniewickiej.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Spółka Centralny Port Komunikacyjny przekazała trzem gminom: Baranów, Teresin i Wiskitki po 3 mln zł na rozwój infrastruktury komunalnej oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wczoraj zostały podpisane umowy na przekazanie dotacji.
Grodziska prokuratura nadzoruje postępowanie ws. pożaru, do którego doszło pod koniec maja na ul. Bagnistej w Milanówku. Zginął w nim 74-letni mężczyzna.
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.