27

11 2023

Grodziscy koszykarze gromią Probasket. Zobacz fotorelację

Grodziscy koszykarze gromią Probasket. Zobacz fotorelację - Grodzisk News

Koszykarze GKK Grodzisk Mazowiecki ani myślą zatrzymywać się w pochodzie od zwycięstwa do zwycięstwa. W niedzielne popołudnie w Mińsku Mazowieckim rozgromili kolejnego rywala. Miejscowy UKS Probasket pokonali różnicą... 82 punktów! Zachęcamy do przeczytania i obejrzenia relacji z meczu.

Grodziszczanie weszli w mecz dość niemrawo, mimo to wygrali pierwszą kwartę różnicą 12 punktów (26:14) Na dobre jednak rozkręcili się w ofensywie w kolejnych partiach meczu. Drugą część wygrali 36:19, a prawdziwy pogrom zafundowali rywalom w drugiej połowie meczu. Trzecią i czwartą kwartę zwyciężyli w stosunku: 41:8 i 28:8.

Tym samym GKK zdobył w tym meczu zawrotne 131, a stracił tylko 49 punktów. Zwycięstwo wydaje się tym cenniejsze, że był to kolejny mecz z rzędu, w którym zespół osłabiony był przez kontuzje.

–W tym meczu aż 6 naszych graczy uzyskało dwucyfrowe zdobycze punktowe. Stabilna i wysoka forma naszych graczy to dobry prognostyk przed ważnym meczem rewanżowym z MUKS Piaseczno. Ozdobą meczu były dwa power dunki Antka Michalskiego – powiedzieli po meczu ludzie z grodziskiego klubu.

UKS Probasket Mińsk Mazowiecki - GKK Grodzisk Mazowiecki 49:131 (14:26, 19:36, 8:41, 8:28)

Punkty dla GKK zdobyli: Stanisławski 28 pkt, Karasiński 20 pkt, Racinowski 18 pkt, Michalski 17 pkt, Cygan 17 pkt, Nesteruk 17 pkt, Garbacz 9 pkt, Mariat F. 3 pkt, Kusy 2 pkt.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z meczu.