jacuzzi ogrodowe

13

06 2024

Grodziscy szermierze w blasku medali mistrzostw Polski!

Cały wianuszek medali z Mistrzostw Polski Młodzików rozegranych w Katowicach przywieźli zawodnicy Grodziskiego Klubu Szermierczego. Laur z najcenniejszego kruszcu i tytuł mistrzyni Polski wywalczyła Oliwia Dwornik, a sukcesów na planszy grodziscy szermierze odnieśli więcej.

Niemniej jednak należy podkreślić, że mistrzostwo Oliwii w kategorii dziewcząt do lat 14 odniesione zostało w znakomitym stylu. Młoda zawodniczka była tego dnia niepokonana! Nie przegrała żadnej walki począwszy od eliminacji w grupowej, aż do wielkiego finału. Oliwia rozpoczęła zawody emocjonującymi walkami w grupowymi do 5 trafień, w których uzyskała 6 zwycięstw awansując do kolejnej fazy turnieju, czyli eliminacji bezpośredniej złożonej ze 128 najlepszych zawodniczek.

–W 1/128 Oliwia miała tzw. wolny los i bez walki awansowała do „64”. Tam w walce o „32” Oliwia pewnie pokonała zawodniczkę z klubu UKS Szabla Brzoza Marcelinę Górską 12:3. O 16 Igę Dec 12:4, o 8 Viktorię Spyrę również 12:4. W finałowej ósemce kolejną przeciwniczką była Hanna Niedziałek z Akademii Szermierki Lublin. W strefie medalowej Oliwia pokonała swoją klubową koleżankę Annę Rusak 12:2. W walce o złoto na drodze Oliwii stanęła zawodniczka klubu z ZKS Sosnowiec, z którą poradziła sobie bez niespodzianek wygrywając w stosunku trafień 12:5 – relacjonuje przebieg mistrzowskiego turnieju zawodniczki Krzysztof Karlicki, trener i prezes Grodziskiego Klubu Szermierczego.

Złoto Oliwii Dwornik to jej trzeci medal w krajowym czempionacie. Rok i dwa lata temu zawodniczka wywalczyła brązowe medale.

Tego dnia świetnie zaprezentowali się również inni zawodnicy naszego klubu – Anna Rusak i Iwo Bugaj, którzy zdobyli swoje pierwsze medale w kolorze brązu.

Kolejnego dnia odbyły się turnieje drużynowe, w których wystartowały trzy nasze drużyny:
jedna dziewcząt i dwie chłopców.

Z dumą informujemy, że drużyna dziewcząt w składzie Oliwia Dwornik, Anna Rusak, Antonina Florek, Maja Czaplińska zdobyły brązowy medal. Na swojej drodze nasze dziewczyny pokonały w pojedynku (o „8”) drużynę UKS Szabla Brzoza II 36:17, a o „4” odprawiły dziewczęta z UKS 13 Białystok 36:19. W walce o finał nie sprostały późniejszym dziewczętom z warszawskiego AZS AWF 32:36. W pojedynku o brązowy medal nasze zawodniczki pewnie pokonały rywalki z UKS Szabla Brzoza 36:33 – relacjonuje Krzysztof Karlicki.

–I Drużyna chłopców w składzie Iwo Bugaj, Nikodem Mucha, Franciszek Chełkowski, Vaclav Rajlich zajęła 7 miejsce. II drużyna w składzie Jan Gettlich, Dominik Lipski, Simon Rajlich, Edward Czelej zajęła 11. miejsce. W turnieju dziewcząt w szranki stanęło 15 drużyn, u chłopców 22 teamy – dodaje.