06

06 2023

Grodziscy karatecy na medal

Miniony weekend był bardzo udany dla młodych zawodników klubu UKS Budo Grodzisk Mazowiecki. Podczas Mistrzostw Polski Karate WKF w kategorii juniorów młodszych, juniorów i młodzieżowców nasi wojownicy stawali na podium, niejeden osiągnął przy tym swój największy jak dotychczas sportowy sukces.

Zawody odbyły się w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Starych Babicach, aich głównym organizatorem był klub sportowy UKS Rensei Borzęcin, pod auspicjami Ministerstwa Sportu i Polskiej Unii Karate.

Wystartowało 470 zawodników z z 65 klubów z całej Polski. Dla zawodników UKS Budo Grodzisk starty okazały się owocne. W kategorii do lat 16 w kata drużynowym drugie miejsce wywalczyli Eryk Wodwiarski, Aleksy Jagodziński oraz Maciej Nowak.

W kumite pań do lat 21 w kategorii do 61 kg, trzeci stopień podium zajęła Aleksandra Kot; w tej samej wadze, ale u mężczyzn w kumite U-18 także trzeci był Szymon Szczepański. Z kolei w kumite do lat 16 i wadze powyżej 70 kg trzecie miejsce zajął Krzysztof Sarba.

Należy również odnotować piąte miejsce w kata do lat 16 Macieja Nowaka.