reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

11 2023

Grodziscy drogowcy przygotowani do zimy?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGrodziscy drogowcy przygotowani do zimy? - Grodzisk News


Za nami pierwsze noce z wyraźnie ujemnymi temperaturami. Coraz zimniej i bardziej ślisko będzie także w dzień. Synoptycy zapowiadają także opady śniegu w najbliższych dniach. Postanowiliśmy więc sprawdzić, czy grodziscy drogowcy są przygotowani do działania.


Hasło: „Zima znów zaskoczyła drogowców” na dobre weszło już do frazeologii języka polskiego, choć kierowcy z pewnością woleliby, aby atak zimy nie paraliżował sytuacji na drogach.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Postanowiliśmy zapytać, czy Grodzisku zakład gospodarki komunalnej jest gotów na wypadek „ślizgawki” na jezdniach i chodnikach oraz w razie intensywnych opadów deszczu. Szef grodziskiego ZGK-u, odpowiadającego za odśnieżanie w gminie zapewnia, że ludzie i sprzęt są gotowi do działania.

–Sprzęt został dokładnie przejrzany i przygotowany do pracy. Mamy 250 ton mieszanki solnej jeszcze z poprzedniego sezonu zimowego. W ramach tegorocznego przetargu pozyskamy 1500 ton na tę zimę. Dysponujemy trzema pługosolarkami, sześcioma ciągnikami do podczepienia pługosolarek. Mamy specjalną równiarkę drogową, koparko-ładowarki – wylicza Andrzej Pleban.

–Pod względem sprzętowym i materiałowym jesteśmy gotowi do działania i jestem spokojny, że poradzimy sobie z daną sytuacją – dodaje szef ZGK.

Drogowcy zapewniają również, że w razie  opadów śniegu i temperatury wahającej się pomiędzy dodatnią a ujemną, na granicy zera będą działać od razu – na drogi wyjadą solarki, by nie dopuścić do powstania warstwy lodu pod śniegiem. Natomiast w przypadku wystąpienia opadów przy wyraźnie ujemnej temperaturze będą wypuszczać sprzęt, by równomiernie usuwał śnieg, który już pokrył drogi.

Jak będzie w praktyce? Przekonamy się wkrótce.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.