05 12 2018

Grodziscy drogowcy posypią drogi prewencyjnie

05.12.2018, godz.: 13:47
Grodziscy drogowcy posypią drogi prewencyjnie
fot. Pixabay

Dodatnie temperatury w dzień i ujemne nocą skutkują ślizgawką na drogach, która w naszym regionie występuje już od pewnego czasu. – Gdzie są drogowcy? Czemu nie posypują tras, zanim dojdzie do wypadku czy kolizji – pytają kierowcy nawiązując do dzisiejszego zdarzenia w Wólce Grodziskiej.

Przypomnijmy, że dziś po godz. 9.00 na głównej drodze w Wólce Grodziskiej samochód wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale na drodze było bardzo ślisko.

– Czy musi dojść do wypadku, żeby drogowcy sprawniej posypywali drogi tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne? Proszę zaapelujcie do miasta, aby mocniej przyłożyli się do tego zadania – napisał jeden z czytelników.

Co na to zakład gospodarki komunalnej odpowiedzialny za posypywanie i odśnieżanie gminnych dróg w zimie? – Pogoda w ostatnim czasie była bardzo zmienna stąd obserwowaliśmy sytuację i reagowaliśmy w miarę potrzeb. Tej nocy także posypywaliśmy drogi, ale było to w istocie głowne drogi w mieście, rejony skrzyżowań. W takiej sytuacji, jaką mamy obecnie rozpoczniemy prewencyjne posypywanie wszystkich większych dróg wjazdowych i wyjazdowych – mówi nam Andrzej Pleban dyrektor grodziskiego ZGK.

1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Grodziscy drogowcy posypią drogi prewencyjnie”

  1. Rota pisze:

    Już nie zrzucajcie wszystkiego na drogowców, sam dziś rano widziałem też 1 auto w rowie ale mimo tego, że swoim autem znacznie przekraczałem bezpieczna prędkość to nie uważam, że było jakoś przesadnie niebezpieczne, pomijam fakt, że jesteśmy biedni i sam jeżdże autem, które opony ma z najniższej półki a samo auto było modne w latach 90tych 😀 Ale czym i jak trzeba jechać, żeby wpaść do rowu. Widziałem, że było sypane jak miało cos padac i być zimno, może nie wszędzie było, zwalać wine na wszystkich tylko nie siebie? Jakie to tradycyjnie cebulowe…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata