TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

01 2023

Grażyny Łobaszewskiej 50 lat na scenie. Artystka z koncertem w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euGrażyny Łobaszewskiej 50 lat na scenie. Artystka z koncertem w Grodzisku - Grodzisk News


"50 lat na scenie" – pod takim tytułem w Grodzisku wystąpi wielka dama polskiej estrady Grażyna Łobaszewska. Artystka właśnie w tym roku obchodzi złoty jubileusz pracy artystycznej. Możemy się zatem spodziewać wyjątkowego brzmienia.


Łobaszewska najbardziej znana jest z takich utworów jak: „Czas nas uczy pogody” czy „Piosenka o ludziach z duszą”, W 1974 wystąpiła po raz pierwszy na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W latach 1975–1977 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmanna. Potem związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i Węgrzech.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W 1976 za wykonanie utworu „Nocny spacer” zdobyła nagrodę dziennikarzy na 14. KFPP w Opolu, a rok później wystąpiła z piosenką „Gdybyś” podczas 15. edycji festiwalu. Dwa lata później za utwór „Zwierciadło czasu” otrzymała trzecią nagrodę na 16. KFPP w Opolu. W latach 1978–1983 była wokalistką zespołu Crash.

Wystąpiła z nim w koncertach głównych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977–1978 i w 1981. W 1980 wystąpiła z piosenką „Czas nas uczy pogody” w konkursie „Premier” na 18. KFPP w Opolu. Utwór ten do dziś jest jej największym przebojem i nie zabraknie go podczas koncertu w Grodzisku.

–Grażyna Łobaszewska od lat zachwyca publiczność. Wykonuje piosenki napisane dla niej przez najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki rozrywkowej, ale także jej własne interpretacje standardów jazzowych i muzyki gospel. Jeśli szukacie w muzyce piękna, prawdy i kunsztu wykonawczego, to znajdziecie z je właśnie podczas tego koncertu – zachęcają do przyjścia na koncert organizatorzy.

– W jubileuszowym programie usłyszymy między innymi takie hity jak “Czas nas uczy pogody”, “Gdybyś”, “Brzydcy” czy “Ludzie z duszą – dodają.

Artystce akmpaniować będą: Maciej Kortas – gitara; Paweł Urowski – bas; Michał Szczeblewski – perkusja

KOncert odbędzie się w centrum kultury 2 marca o godz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.