04 09 2019

Granie wagi ciężkiej na Dog Rock

04.09.2019, godz.: 14:35
Granie wagi ciężkiej na Dog Rock
fot. Mat. organizatora

Zapowiada się koncert wagi ciężkiej w Grodzisku. Oto w ramach cyklu Dog Rock już w piątek usłyszymy legendę polskiego hardcore’u – zespół Inkwizycja. Formacja zagra w dobrym towarzystwie, bo wystąpią też kapele Dizel oraz Psychodela.

Koncerty tradycyjnie odbędą się w restauracji Grill pod Dębem (ul. Żytnia 37). Start 6 września od godz. 19.00. Jako się rzekło, gwiazdą wieczoru będzie zespół Inkwizycja.

– Zespół Inkwizycja powstał 1 kwietnia 1989 roku w Krakowie z inicjatywy członków rozwiązanej hardcore’owej Ustawy o Młodzieży (UOM): poety Dariusza „Ex Perta” Eckerta – voc. (ex-Gonokok) i Krzysztofa „Żółwia” Turchana – g., bg. (ex-DieGewaldlosen).Muzyka Inkwizycji jest próbą połączenia hardcore z klasycznym punkiem, heavy i thrash metalem, jak również bardziej melodyjnymi klimatami. Nierzadko ociera się o psychodelię, gotyk, rock progresywny. Teksty utworów inspirowane są haiku, wiele ma charakter antywojenny. Piętnują fałsz, hipokryzję (również Kościoła – stąd przyklejona na początku działalności łatka zespołu antyklerykalnego) – powiadają o zespole ludzie z Grodziskiej Straży Zwierząt organizującej koncert.

Nie będą to jedyni muzyczni goście piątkowego koncertu. Przed Inkwizycją zagrają zespoły Dizel oraz Psychodela. Ten pierwszy mówi o sobie tak: – Gramy brudnego rokendrola i śpiewamy o zakazanych miłościach 😉 Nie mamy planów, nie ograniczają nas szuflady i układy. Mamy za to frajdę ze wspólnego grania. Fun for everyone.

Psychodela graz kolei ciężki do sklasyfikowania punk/grunge pochodzenia krakowsko-myślenickiego. Jak podkreślają członkowie formacji, początkowo surowe brzmienie z czasem i pod wpływem zmian w składzie ewoluował do stopnia aktualnego.

Bilety w cenie 20 zł do kupienia przed wejściem na koncert. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc bezdomnym czworonogom. Szczegóły imprezy na Facebooku – tutaj.

Patronem medialnym cyklu Dog Rock jest GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata