reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

12

11 2023

Grad goli w Grodzisku. Pogoń gromi Pilicę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Pogoń Grodzisk/Mat. prasoweGrad goli w Grodzisku. Pogoń gromi Pilicę - Grodzisk News


Prawdziwą strzelaninę zafundowali kibicom zgromadzonym na trybunach stadionu w Grodzisku piłkarze Pogoni. W sobotnim meczu 16. kolejki trzecioligowych rozgrywek aż 6:0 rozgromili Pilicę Białobrzegi.


Kolejne zwycięstwo pozwoliło podopiecznym Marcina Sasala pozostał w ścisłej czołówce tabeli, co jest szalenie istotne w kontekście walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. A promocję uzyska tylko drużyna, która zakończy sezon na pierwszym miejscu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pogoń jakby uskrzydlona faktem powrotu do grona drużyn liczących się w tym wyścigu nie pozostawiła złudzeń, która drużyna j est lepsza podczas meczu w Święto Niepodległości. Konto bramkowe dla czerwono-białych otworzył już w ósmej minucie Kacper Sommerfeld, który wykończył dośrodkowanie Ołeksija Zinkyewicza z prawego skrzydła. Osiem minut później Sommerfeld po raz drugi wpisał się na listę strzelców. W bardzo podobnej sytuacji, tym razem jednak rajd spod własnego pola karnego przeprowadził Nikodem Niski, który popędził prawą flanką i zacentrował na drugą stroną „szesnastki” Pilicy Białobrzegi. Tam piłkę odbitą w zamieszaniu przez obrońców gości do siatki wpakował piłkarz Pogoni i było 2:0.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale tuż po rozpoczęciu drugie połowy Nikodem Niski zaliczył kolejną asystę. Wyłożył piłke z prawej strony pola karnego do Zinkyewicza, a Ukrainiec podwyższył rezultat na 3:0 w 49. minucie, a 12 minut później mógł cieszyć się z drugiego trafienia, kiedy bez problemy wykończył świetne dośrodkowanie wykonane z lewej flanki przez Kacpra Imiołka.

Mimo wyniku 4:0, Pogoń nie zdejmowała nogi z gazu. W 67. minucie zamieszanie w polu karnym Pilicy wykorzystał Kamil Odolak i wpisał się na listę strzelców tuż po wejściu na boisko. W 77. minucie wynik meczu ustalił Jakub Lis po kolejnej w tym meczu asyście Nikodema Niskiego.

W następnej kolejce podopiecznych Marcina Sasala czek wyjazd do nieodległych Skierniewic na mecz z tamtejszą Unią. Odbędzie się w sobotę o godz. 14.00

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.