13

01 2023

Gracze Bogorii grali dla kadry

W drugim meczu eliminacyjnym Drużynowych Mistrzostw Europy kadra Polski przegrała z reprezentacją Danii 1:3. Jedyny punkt dla naszych tenisistów stołowych zdobył Miłosz Redzimski.

Po pierwszej porażce Polaków z Portugalią 1:3, przyszedł czas na spotkanie z Duńczykami. W meczu tym wystąpiło dwóch zawodników Bogorii Grodzisk Mazowiecki – Miłosz Redzimski i Marek Badowski.

Jako pierwszy do stołu podszedł 16-latek z Grodziska, a naprzeciw niego stanął mistrz Europy w grze podwójnej Jonathan Groth. Spotkanie zaczęło się od wysokiej wygranej Miłosza w pierwszym secie, ale w drugim Duńczyk mu się zrewanżował. Trzeci set to wygrana Redzimskiego po wyrównanej grze, a w czwartym popis dał Groth. W piątym secie pojedynek był bardzo wyrównany i emocjonujący, ale ostatecznie lepszy był nastolatek z Grodziska, który wygrał 17:15.

Drugi pojedynek to było pewne zwycięstwo Andersa Linda nad Arturem Grelą 3:0, a zaraz po nich do pojedynku stanęli Marek Badowski i Tobias Rasmussen. Tu po dwóch setach było już 2:0 dla Duńczyka, ale dwa kolejne sety wygrywał gracz Bogorii Grodzisk Mazowiecki do 9 i konieczny był piąty set do rozstrzygnięcia tego starcia. Wygrał go minimalnie Rasmussen.

W jak się okazało, ostatniej grze wystąpili Redzimski i Lind. Zaczęło się dobrze, bo od wygranej Polaka 12:10, ale kolejne trzy sety lepiej rozegrał reprezentant Danii i nasza drużyna musiała uznać wyższość Duńczyków tego dnia.

Polska – Dania 1:3
Miłosz Redzimski – Jonathan Groth 3:2 (11:5, 4:11, 11:9, 5:11, 17:15)
Artur Grela – Anders Lind 0:3 (5:11, 6:11, 11:13)
Marek Badowski – Tobias Rasmussen 2:3 (5:11, 10:12, 11:9, 11:9, 9:11)
Miłosz Redzimski – Anders Lind 1:3 (12:10, 5:11, 9:11, 8:11)