reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

09 2023

GPA usprawni komunikację na newralgicznych liniach. Więcej kursów, nowe autobusy. Znamy szczegóły


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

GPA usprawni komunikację na newralgicznych liniach. Więcej kursów, nowe autobusy. Znamy szczegóły - Grodzisk News


Grodziskie Przewozy Autobusowe zamierzą istotnie zwiększyć liczbę kursów na najbardziej obleganych liniach – zarówno w grodziskiej gminie, jak i pozostałej części powiatu. Przewoźnik podał, że przygotowuje szczegóły stosownego przetargu. Już teraz jednak zdradził kilka ważniejszych usprawnień dla pasażerów.


Opracowywany właśnie przetarg dotyczy organizacji przewozów autobusowych od 2024 do 2026 roku włącznie. GPA poinformowały, że . wzrośnie m.in. liczba kursów z rejonu Książenic do Grodziska Mazowieckiego, w godzinach porannego szczytu – od 6.00 do 9.00. W tym „okienku” liczba kursów wzrośnie z ośmiu do dwunastu. Dodatkowo, na linii 63 kursy przyspieszone będą obowiązywać także po południu. Przewoźnik uruchomi też dodatkowe kursy w godzinach porannych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Więcej kursów zaplanowano także na innych liniach. Planujemy też uruchomienie nowych linii. Szczegóły planowanych zmian od stycznia 2024 r. przekażemy Państwu już wkrótce, wraz z publikacją ogłoszenia o przetargu – poinformowały Grodziskie Przewozy Autobusowe w mediach społecznościowych.

Prócz usprawnienia poszczególnych linii pod względem rozkładowym, poprawi się także komfort podróży, gdyż GPA jeszcze we wrześniu zamierza kupić osiem nowych dużych autobusów, które na części linii – m.in. 17 i 62 – mają rozładować sytuację związaną z dużymi potokami pasażerów.

–Tymczasem, w najbliższych dniach pracownicy Biura Związku GPA dalej będą monitorować zapełnienie autobusów. W przypadku utrzymywania się przepełnienia na wybranych liniach, w przyszłym tygodniu GPA będzie podejmować decyzje o wzmocnieniu wybranych kursów większym taborem lub dodatkowymi pojazdami albo zaplanuje stałe zmiany w rozkładzie jazdy, które pomogą lepiej rozłożyć potok pasażerów pomiędzy kursami – zapowiedział przewoźnik.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Może 13 linia na logistyczną o 14.26 cały H&M wsiada i jest przepełniony aż ostanio nie zatrzymał się przy Raben bo już sił jechać nie miał tu się weźcie też za to

Jogi
10-09-2023 13:44

3/4 pracowników to Ukry.... Niech chodzą pieszo.

S
21-09-2023 20:54
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.