15

04 2016

Górak dalej od igrzysk

Górak dalej od igrzysk - Grodzisk News

Daniel Górak oddalił od siebie perspektywę awansu na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. W turnieju kwalifikacyjnym w szwedzkim Halmstadzie tenisista stołowy grodziskiej Bogorii był już tylko o dwa zwycięstwa upragnionego celu, ale przegrał z zawodnikiem gospodarzy Parem Gerellem 3:4 i musi walczyć w turnieju dodatkowym.

Czwartkowy turniej pucharowy nasz zawodnik rozpoczął od spotkania z brązowym medalistą Mistrzostw Europy w singlu z 2011 roku Aleksnadrem Karakaseviciem. Mimo początkowych problemów i przegranego pierwszego seta 8:11 tenisista Bogorii kontynuował dobrą grę i wygrał cztery kolejne partie.

Później przyszedł mecz z Gerellem, który Górak zaczął od wygranego seta, a i w drugim prowadził do połowy part jednak potem do głosu doszedł rywal polaka zwycięski w drugiej i trzeciej odsłonie. Później zawodnicy wygrywali sety na zmianę. Wynik na tablicy ? 3:3 i o wszystkim decydować miała ostatnia partia. W tej lepszy okazał się Gerell, który wygrał także kolejny mecz i wywalczył bilet do Rio.

Górakowi pozostaje natomiast walka w turnieju dodatkowym z udziałem 28 pingpongistów.