reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

16

12 2014

Gorąco wokół drogi


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Gorąco wokół drogi - Grodzisk NewsREKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kompleksowa przebudowa ul. Grodziskiej w Musułach to inwestycja od dawna wyczekiwana przez mieszkańców. Kiedy wreszcie doszła do skutku, pojawiły się głosy niezadowolenia co do sposobu realizacji inwestycji przez magistrat. Były one na tyle liczne, że wójt Żabiej Woli Halina Wawruch postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie.

?Na temat przebudowy drogi ul. Grodziskiej w Musułach napłynęło wiele uwag i spostrzeżeń. Niektóre ? jeśli nie wniknie się w przyczyny ? wyglądają absurdalnie. Realizacja tak ważnego i oczekiwanego przez mieszkańców Gminy zadania inwestycyjnego spowodowała dużo negatywnych emocji oraz niesłusznych zarzutów i pomówień. Usterki i poważniejsze wady wykonawcze są wielorakie. Niniejszy tekst nie jest próbą usprawiedliwienia kogokolwiek, ani też odpowiedzią na wszystkie uwagi, pragnę wyjaśnić sprawy podstawowe. II etap przebudowy ulicy Grodziskiej w Musułach realizowany jest na podstawie czynnego pozwolenia na budowę (?)? ? czytamy w piśmie opublikowanym na stronie internetowej urzędu.

O jakich zatem uwagach mowa? Zwracamy się z tym pytaniem do urzędników. ? W żadnym razie nie chodzi o to, aby lekceważyć uwagi mieszkańców, idzie natomiast o to, że niektóre głosy oburzenia były podnoszone przez osoby, które niekoniecznie znały techniczne i prawne uwarunkowania prowadzonej inwestycji. Jeśli patrzeć z perspektywy zwykłego mieszkańca, któremu przebudowa przysparza utrudnień, to rzeczywiście ma prawo się denerwować, ale gmina działa zgodnie z procedurami inwestycyjnymi ? słyszymy w magistracie.

Sporo kontrowersji wśród mieszkańców wywołały także zmiany w projekcie inwestycji dokonane już w jej trakcie. Do tej kwestii urząd także się ustosunkował we wspomnianym piśmie.

?W czasie realizacji przebudowy zaistniała konieczność dodatkowego zaprojektowania kolejnych zjazdów z drogi na nieruchomości prywatne. Powyższa sytuacja wynikała z konieczności wyposażenia w zjazdy drogowe posesji zlokalizowanych przy ul. Grodziskiej, które zostały zagospodarowane przez właścicieli już po opracowaniu pierwotnego projektu budowlanego. Z tych względów Gmina Żabia Wola, uwzględniając zapotrzebowanie mieszkańców, zleciła wykonanie zaktualizowanego o dodatkowe zjazdy projektu budowlanego. Zaktualizowany projekt został zatwierdzony decyzją pozwolenia na budowę, od której jeden z zainteresowanych w sprawie mieszkańców (uczestnik postępowania pozwoleniowego) wniósł odwołanie. Obecnie trwa postępowanie odwoławcze w tej w sprawie w II instancji tj. przed Wojewodą Mazowieckim?

Mieszkańcy sporo uwag mają także do utrudnień wynikających z samych działań budowlanych. Magistrat zapewnia jednak, że spostrzeżenia te są na bieżąco analizowane, a pracownicy referatu inwestycji starają się wypracowywać z wykonawcą drogi rozwiązania minimalizujące niedogodności. ? Każdy ma prawo mieć uwagi do procesu budowlanego i swój pogląd na dane rozwiązanie techniczne, które z jego perspektywy najwłaściwsze nie jest. Ale z perspektywy drogowców i obowiązującego prawa jest optymalne. Jednocześnie staramy się działać tak, aby mieszkańcy w miarę możliwości jak najmniej to odczuli ? zaznaczają żabiowolscy urzędnicy.

Wszyscy mają przy tym nadzieję, że powstałe utrudnienia zrekompensuje ludziom wysoka jakość nowej drogi.

Pełną treść pisma wójt Haliny Wawruch można znaleźć tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Z PUNKTU MIESZKAŃCA TEJŻE GMINY OSOBY ZATRUDNIONE W GMINIE NA STANOWISKACH NADZORUJĄCYCH INWESTYCJE MAJĄ TO W GŁĘBOKIM POWAŻANIU. NIE INTERESUJE ICH NIC!!!!!!!!! A WSZELKIE PRÓBY ZGŁOSZENIA NIEDOCIĄGNIĘĆ PRZEZ WYKONAWCÓW JEST LEKCEWAŻONE

DAREK
16-12-2014 17:47

[…] Kompleksowa przebudowa ul. Grodziskiej w Musułach to inwestycja od dawna wyczekiwana przez mieszkańców. Kiedy wreszcie doszła do skutku, pojawiły się głosy niezadowolenia co do sposobu realizacji inwestycji przez magistrat. Były one na tyle liczne, że wójt Żabiej Woli Halina Wawruch postanowiła wydać oświadczenie w tej sprawie, czym pisaliśmy TUTAJ […]

Przebudowa drogi pod lupą komisji GrodziskNews.pl – Portal Informacyjny o Grodzisku Mazowieckim
19-02-2015 14:29

Pierwsza i zasadnicza sprawa - najpierw idzie się w teren, uzgadnia się z mieszkańcami, wykupuje grunty lub chociaż uzyskuje zgody !!!, przygotowuje się projekt, następnie uzyskuje pozwolenie na budowę a nie odwrotnie!!! Nad czym tu debatować kiedy gmina zrobiła sobie samowole budowlaną ... nawet 23.03.2015 na komisji RG urzędnik gminy, po wielu pytaniach to potwierdził!!! więc jest to jedna wielka żenada !!! ... a teraz wielki problem bo się nic nie zgadza, i jakby to zakręcić aby coś odkręcić .... i warto dodać, że sprawa ma taki finał, ponieważ wg oficjalnych informacji - GMINA NIE MA ANI JEDNEGO CZŁOWIEKA Z WYKSZTAŁCENIEM DROGOWYM ....więc nie ma z kim merytorycznie rozmawiać, urzędnicy mają problem z podstawowymi pojęciami z ustawy o drogach publicznych ... a co dopiero na nadzorowanie inwestycji i jeszcze podejmowanie mądrych decyzji .... dlatego też można np. zrobić zjazd publiczny do działki rolnej lub skrzyżowanie do prywatnej posesji .... ABSURD NA ABSURDZIE ABSURDEM POGANIA !!!

Maciej Poskrop
11-04-2015 22:06

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.