
Od sierpnia ubiegłego roku wszystkie pojemniki na odzież używaną z różnych miejsc gminy urząd zebrał i postawił w jednym miejscu – na terenie PSZOK-u w Chrzanowie Dużym. Zmiana wywołała pod naszym sierpniowym artykułem lawinę komentarzy mieszkańców, a wiele z nich sugeruje, że nie był to trafiony pomysł i ogranicza praktykę przekazywania odzieży dla innych. Co na to urzędnicy?
Pojemniki na zlecenie miasta zebrał w jednej lokalizacji – w punkcie selektywnej zbiórki odpadów przy ul. Ekologicznej 1 w Chrzanowie Dużym grodziski zakład gospodarki komunalnej. W zamyśle urzędników, zmiana ta miała m.in. uporządkować przestrzeń gminy i sprawić, że mieszkańcy będą mieli wszystkie pojemniki w jednym miejscu.
Z drugiej strony, większość z ponad setki komentarzy pod naszym tekstem sugeruje, że mieszkańcy nie uważają tego pomysłu za trafiony.
–Bez sensu. Stoją u nas na osiedlach, każdy ma blisko - wyjść i wrzucić. A teraz specjalnie jeździć autem na drugi koniec miasta by oddać kilka rzeczy. Ludziom się nie będzie chciało niestety – napisała jedna z mieszkanek.
–No to teraz będzie wyrzucanie do śmieci bo komu chce się jechać do Chrzanowa. Gratuluję bezmyślności i czekam na nowe pomysły nowej, niestety, władzy – stwierdził inny mieszkaniec.
–Już widzę, jak osoby, które nie mają samochodu , osoby starsze, jadą przez cale miasto żeby wrzucić je [do pojemnika]. Bez sensu – dodał kolejny.
Czytelnik Marian napisał z kolei tak: „Pomysł z zebraniem w jednym miejscu ok, ale to trochę daleko. Nie każdemu będzie się chciało jechać do PSZOK żeby oddać odzież. Przydałby się podzielić lokalizacje i np połowę pojemników ustawić obok targowiska miejskiego (tutaj zdaje się jest filia PSZOK).
Przy okazji reszta "dzikich" pojemników ustawianych na osiedlach do zlikwidowania”,
Różnych głosów w dyskusji zatem nie brakuje, jednak dominuje raczej spojrzenie, że pomysł ustawienia wszystkich pojemników w jednym miejscu nie jest najlepszy. Co na to urzędnicy...?
–Chodziło oczywiście o uporządkowanie przestrzeni w grodziskiej, ale przy tej decyzji brane były pod uwagę również inne czynniki. Niestety często było tak, że do pojemników wrzucano nie tylko ubrania, ale też inne niepotrzebne przedmioty. Stawianie przed pojemnikami starych mebli czy elektroniki było nierzadkie. Ponadto część pojemników ustawiono nielegalnie – przekazali w rozmowie z nami grodziscy urzędnicy.
Dodali jednak, że skoro pojawiają się tak wyraźne głosy na temat pojemników, trzeba będzie zastanowić się nad jeszcze innym rozwiązaniem. – Na przykład odbieraniem odzieży wraz z elektroodpadami i organizowania akcji zbiórek odzieży w gminie– przekazali nam pracownicy grodziskiego magistratu.
A co Wy sądzicie o takich rozwiązaniach? Czy można je uznać za kompromisowe? Na opinie czekamy w komentarzach.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Zróbmy gdzieś pojemniki w centrum miasta w danym dniu żeby można było takie tekstylia zebrać i wywieźć w miejsce docelowe.
Ania
12-03-2025 14:49
A co z osobami starszymi i niepełnosprawnością dobry pomysł odbierania tak jak duże gabaryty wyznaczyć termin kilka razy w roku
Ala
12-03-2025 15:22
Warszawa srodmiescie ma dobre rozwiazanie. Mobilne punkty odbioru. Jest wykaz gdzie i kiedy mozna oddac i mozliwe ze ktos weryfikuje czy faktycznie tekstylia i odziez sa oddawane.
Ktos
12-03-2025 15:39
Milanówek zdementował informacje sugerujące porozumienie gminy z firmą Trei „w sprawie zabudowy wielorodzinnej” na terenach po dawnej fabryce MIFAM. Ratusz twierdzi, że zgodnie z projektem Planu Ogólnego na owej działce może pojawić się tylko działalność usługowa
Czas przyjrzeć repertuarom obu grodziskich kin na najbliższe dni. Tradycyjnie są w nich propozycje już znane, jak również zupełnie nowe. W poniedziałek kino CK będzie nieczynne.
Spore poruszenie wywołały wśród mieszkańców Grodziska wozy strażackie jeżdżące na sygnałach w centrum miasta w piątek późnym wieczorem. Okazało się, że po godz. 23.00 na 3 Maja doszło do zderzenia, a na miejscu prócz policji działało kilka zastępów straży pożarnej, przybyła też karetka pogotowia.
Kilka zastępów straży pożarnej, a także policję i pogotowie skierowano w piątkowy wieczór na wiadukt w Jaktorowie. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery energochłonne.
61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.
Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.
W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.
18
21-04-2026
10
13-05-2026
10
29-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.