TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

01 2023

Gminy z dofinansowaniami na organizację autobusów szkolnych


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGminy z dofinansowaniami na organizację autobusów szkolnych - Grodzisk News


Do gmin z naszego regionu trafi pięć autobusów szkolnych dotowanych z pilotażowego programu „Mazowsze autobusy dla szkół”. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na niego 13,3 mln.


Część dotacyjnego tortu ukroiły dla siebie gminy z Mazowsza Zachodniego, w tym m.in. Błonie. – „Mazowsze autobusy dla szkół” Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, jego celem jest pomoc gminom z Mazowsza w realizacji obowiązku dowozu dzieci i młodzieży do szkół. – Wsparcie polega na udzieleniu dotacji na zakup nowych autobusów przeznaczonych do realizacji ustawowego obowiązku gmin związanego z dowozem dzieci i młodzieży, w tym uczniów z niepełnosprawnościami, do szkół – dodaje.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W subregionie warszawskim zachodnim dofinansowanie na zakup autobusu dowożącego dzieci i młodzież do szkół otrzymało 5 gmin. Maksymalną kwotę przewidzianą w naborze, czyli 300 tys. zł, otrzymały: Prażmów (pow. piaseczyński), Raszyn (pow. pruszkowski), Błonie (pow. warszawski zachodni) i Stare Babice (pow. warszawski zachodni). Gmina Zakroczym (pow. nowodworski) pozyskała 280 tys. zł. Łączna wartość wsparcia otrzymanego przez subregion warszawski zachodni z budżetu województwa mazowieckiego prawie 1,5 mln zł.

Maksymalna kwota pojedynczego dofinansowania wyniesie 300 tys. zł.
Dodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.