11 07 2020

Gmina zinwentaryzuje domowe piece i kotłownie

11.07.2020, godz.: 15:36
Gmina zinwentaryzuje domowe piece i kotłownie
Fot. Pixabay

Żabiowolska gmina otrzymała blisko 160 tys. zł na zadanie „Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Żabia Wola”.

Dotację przyznano w ramach programu „Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”. Jego celem jest polepszenie jakości życia mieszkańców regionu poprzez poprawę jakości powietrza, ale także wsparcie gmin w realizacji działań wynikających z przepisów prawa miejscowego, np. programu ochrony powietrza, planu działań krótkoterminowych, uchwały antysmogowej.

Gmina Żabia Wola dzięki tej dotacji, przygotowuje się do walki ze smogiem. – Domowe piece grzewcze oraz kotłownie węglowe, w których w nieefektywny sposób spalany jest węgiel brunatny (najczęściej o złej charakterystyce i niskich parametrach grzewczych), drewno, jak również niejednokrotnie odpady z gospodarstw domowych stanowią jedną z głównych przyczyn przekroczenia norm jakości powietrza na terenie województwa mazowieckiego – czytamy na stronie Urzędu Gminy Żabia Wola.

Urzędnicy zinwentaryzują więc źródła ciepła w każdym lokalu lub budynku ogrzewanym indywidualnie. Inwentaryzacją objęte zostaną: małe przydomowe kotłownie, paleniska domowe, niewielkie kotłownie (do 1 MW), kotłownie w obiektach użyteczności publicznej oraz w budynkach handlowych i usługowych.

O tym w jaki sposób będzie prowadzona inwentaryzacja, urzędnicy podadzą w późniejszym terminie. Warto podkreślić, że otrzymana dotacja pozwoli na pokrycie 100 proc. kosztów kwalifikowanych.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.