TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

25

11 2014

Gmina się kanalizuje


Grodzisk News


Gmina się kanalizuje - Grodzisk News


Dzięki dużemu dofinansowaniu unijnemu w Żabiej Woli oraz jej ościennych miejscowościach powstaje kanalizacja sanitarna. ? Jak do tej pory wybudowaliśmy około 20 km sieci, a będą kolejne ? zaznaczają pracownicy żabiowolskiego magistratu.


REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Gmina realizuje projekt unijny, który pozwoli uporządkować kwestie gospodarki wodno-ściekowej na jej terenie. Prace toczą się etapowo od 2010 roku i są realizowane przez czterech wykonawców wyłonionych w przetargach. Nowa sieć wraz z oczyszczalnią powstała już w miejscowości Żabia Wola. Skanalizowane są lub wkrótce zostaną też wsie Huta Żabiowolska, Józefina, a także część Osowca i Wycinek Osowskich. ? Do tej pory wybudowaliśmy i odebraliśmy 13 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalnię ścieków. Do nowo wybudowanej sieci swoje gospodarstwa przyłączyło już około 500 mieszkańców ? mówi Agnieszka Karkulak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy w Żabiej Woli. ? Kolejnych siedem kilometrów już zostało wybudowanych, ale nie oddaliśmy jeszcze do eksploatacji ? dodaje.

Urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg w ramach którego powstanie kolejny fragment sieci kanalizacyjnej. ? Mamy do wybudowania w Józefinie jeszcze około 1600 metrów sieci sanitarnej. W przyszłym roku zaś planujemy także rozbudowę sieci wodociągowej ? zaznacza Agnieszka Karkulak.

💬︎   dodaj komentarz

A JAKIE SĄ PLANY ROZPROWADZENIA KANALIZACJI POZA ŻABIĄ WOLĘ ???????

DAREK
25-11-2014 19:46
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.