reklama Grodzisk mazowiecki

25

11 2014

Gmina się kanalizuje


Grodzisk News


Gmina się kanalizuje - Grodzisk News


Dzięki dużemu dofinansowaniu unijnemu w Żabiej Woli oraz jej ościennych miejscowościach powstaje kanalizacja sanitarna. ? Jak do tej pory wybudowaliśmy około 20 km sieci, a będą kolejne ? zaznaczają pracownicy żabiowolskiego magistratu.


reklama Grodzisk mazowieckiGmina realizuje projekt unijny, który pozwoli uporządkować kwestie gospodarki wodno-ściekowej na jej terenie. Prace toczą się etapowo od 2010 roku i są realizowane przez czterech wykonawców wyłonionych w przetargach. Nowa sieć wraz z oczyszczalnią powstała już w miejscowości Żabia Wola. Skanalizowane są lub wkrótce zostaną też wsie Huta Żabiowolska, Józefina, a także część Osowca i Wycinek Osowskich. ? Do tej pory wybudowaliśmy i odebraliśmy 13 kilometrów kanalizacji sanitarnej oraz oczyszczalnię ścieków. Do nowo wybudowanej sieci swoje gospodarstwa przyłączyło już około 500 mieszkańców ? mówi Agnieszka Karkulak z Referatu Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Gminy w Żabiej Woli. ? Kolejnych siedem kilometrów już zostało wybudowanych, ale nie oddaliśmy jeszcze do eksploatacji ? dodaje.

Urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg w ramach którego powstanie kolejny fragment sieci kanalizacyjnej. ? Mamy do wybudowania w Józefinie jeszcze około 1600 metrów sieci sanitarnej. W przyszłym roku zaś planujemy także rozbudowę sieci wodociągowej ? zaznacza Agnieszka Karkulak.A JAKIE SĄ PLANY ROZPROWADZENIA KANALIZACJI POZA ŻABIĄ WOLĘ ???????

DAREK, 25-11-2014 19:46

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright ©aa 2014-2020 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.