TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

10 2021

Gmina naprawiła ponad 50 odcinków dróg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: brwinow.plGmina naprawiła ponad 50 odcinków dróg - Grodzisk News


Gmina Brwinów zakończyła odtworzenie ponad 50 odcinków dróg destruktem asfaltowym. Inwestycja kosztowała blisko 3 mln zł.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Gminne drogi są sukcesywnie modernizowane i naprawiane. Urzędnicy z brwinowskiego magistratu podkreślają, że udało się zrealizować wszystkie planowane na ten rok inwestycje drogowe – i to w zakładanym terminie. Tegoroczny budżet pozwolił na wyremontowanie znaczącej ilości odcinków dróg w Brwinowie, Domaniewie, Domaniewku, Falęcinie, Kaniach, Krośnie, Otrębusach, Owczarni, Parzniewie, Tereni i Żółwinie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Utwardzone ulice wykonano w technologii destruktu asfaltowego z podwójnym utrwaleniem grysami i emulsją asfaltową na podbudowie z tłucznia. – Utwardzanie dróg destruktem jest stosowane w gminie Brwinów od kilku lat. Sam destrukt to materiał mineralno-bitumiczny w postaci okruchów związanych lepiszczem bitumicznym. Powstaje on w wyniku frezowania nawierzchni drogowej w temperaturze otoczenia lub w wyniku kruszenia w kruszarce brył pochodzących z rozbiórki innej nawierzchni – poinformował Urząd Gminy Brwinów.

Roboty na drogach uzględniały korytowanie, nawiezienie destruktu oraz dwukrotne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją bitumiczną przy użyciu grysu kamiennego.

Prace modernizacyjne kosztowały łącznie 2,89 mln zł.

💬︎   dodaj komentarz

Tak wysypali destrykt na drogi które juz dawno powinno sie zbudować od nowa...
Brawo Brwinów Brawo.Cieszmy sie z małych rzeczy.
Po zimie wydadzą kolejne 3mln i tak co roku

Zirytowany
11-10-2021 01:30

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.