09 10 2020

Gmina bezpłatnie zaczipuje twojego psa

09.10.2020, godz.: 07:32
Gmina bezpłatnie zaczipuje twojego psa
fot. Pixabay

Grodzisk szczepi czworonogi przeciw wściekliźnie. W Żabiej Woli rusza z kolei akcja bezpłatnego czipowania psów.

Elektroniczne znakowanie, zwane popularnie czipowaniem (od ang. słowa czip oznaczającego miniaturowy układ elektroniczny), to jedna z głównych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowi można szybko ustalić właściciela zagubionego zwierzęcia, bowiem czytniki czipów są w gabinecie weterynaryjnym, w którym dokonano znakowania, na policji oraz w żabiowolskim schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku; czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie na szyji lub między łopatkami czworonoga. Warto wiedzieć, że elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym wymogiem, by podróżować ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Aby skorzystać z czipowania zwierzaków, właściciele muszą spełnić kilka warunków: zamieszkiwać w żabiowolskiej gminie, przedstawić książeczkę z aktualnym szczepieniem czworonoga przeciwko wściekliźnie. Trzeba też wypełnić wniosek oznaczający chęć skorzystania z akcji. Kolejność czipowania według kolejności zgłoszeń.

Plakat i formularz zgłoszeniowy dostępne TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.