TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

06 2024

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza trwa


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGłosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza trwa - Grodzisk News


Do 23 czerwca można oddawać głosy w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Są również projekty z naszego regionu.


Mieszkańcy całego województwa mogą głosować na 54 projekty z puli ogólnowojewódzkiej i 234 propozycje z subregionów. O realizację w ramach BOM walczą również projekty z naszego regionu takie jak m.in. bezpieczne przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką 719 w Żyrardowie, „Spacer po Wydmach Międzyborowskich” czyli stworzenie aplikacji dla spacerowiczów, montaż radarowych wyświetlaczy prędkości przy drodze 579 na terenie gminy Radziejowice, warsztaty i wycieczki dla dzieci i dorosłych „Edukacja na szlakach Mazowsza”, czy budowa sygnalizacji świetlnej przy drodze wojewódzkiej 720 w Nadarzynie.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu Mazowsza widzimy realne zmiany w naszym województwie. Środki z budżetu obywatelskiego pomogły zrealizować wiele potrzebnych lokalnie inwestycji, doposażyć różne instytucje, przeprowadzić liczne akcje – warsztaty, zajęcia dla dzieci czy warsztaty dla seniorów. Dlatego w tym roku pula na realizację projektów została zwiększona do 30 mln zł. W całym województwie, dzięki niezwykłym pomysłom mieszkańców odbywają się pikniki, koncerty, oddolne inicjatywy ekologiczne. Jestem dumny z mieszkańców naszego regionu. Zachęcam do głosowania – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Budżet Obywatelski Mazowsza – jest dla obywateli Mazowsza. To „wybory”, w których mogą brać udział wszyscy mieszkańcy – również dzieci (w imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny). Głosowanie jest bezpłatne.

Jak oddać głos? Wystarczy wejść TUTAJ i kliknąć przycisk „Głosuj online”. Kolejny krok to podanie danych, takich jak: imię, nazwisko, miejscowość, powiat, numer telefonu komórkowego. W głosowaniu można oddać 2 głosy – najpierw wybieramy 1 projekt z puli ogólnowojewódzkiej, następnie z wybranego podregionu. Nie trzeba oddawać dwóch głosów. Do oddania głosu konieczny jest telefon komórkowy, na który zostanie wysłany SMS z kodem weryfikacyjnym. Jeden numer telefonu może posłużyć do głosowania dla maksymalnie trzech osób. Głosowanie potrwa do 23 czerwca 2024 r., a wyniki zostaną ogłoszone do 4 lipca.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.