
Tenisiści Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki oraz kibice ekipy mistrzów Polski powoli odliczają dni do jednego z najważniejszych meczów w sezonie, a może i w całej historii klubu. Oto 31 maja w turnieju Final Four Ligi Mistrzów zagrają drużyną-legendą tego sportu Borussią Duesseldorf. Zwycięzca awansuje do meczu o tytuł najlepszej drużyny Europy!
Najpierw jednak grodziszczanie muszą pokonać przeszkodę bodaj najtrudniejszą z możliwych. Borussia Düsseldorf to hegemon europejskiego tenisa stołowego! Klub nie tylko niezwykle utytułowany, lecz także niezwykle ważny dla budowania pozycji i wizerunku tenisa stołowego na Starym Kontynencie. Od dekad dominuje sportowo na krajowej i międzynarodowej arenie.
Założony w 1949 roku, klub od 1967 roku nieprzerwanie gra w Bundeslidze. Ma na koncie niebagatelnych 78 tytułów w różnych rozgrywkach! To 34-krotny mistrz Niemiec, 28-krotny zdobywca Pucharu Niemiec, 6-krotny triumfator Ligi Mistrzów, mający także sześć zwycięstw w Pucharze Europy i cztery Puchary ETTU w klubowej gablocie.
Ponadto Borussia czterokrotnie dokonała wyjątkowej sztuki sięgnięcia po potrójną koronę w jednym sezonie. Jej sportowy skład to zaś prawdziwa konstelacja gwiazd wspierana przez wschodzące talenty.
Timo Boll to żywa legenda tenisa stołowego, wielokrotny mistrz Europy i medalista olimpijski. Choć zakończył karierę reprezentacyjną po Igrzyskach w Paryżu 2024, nadal reprezentuje Borussię .Dang Qiu to z kolei aktualny lider drużyny, mistrz Europy 2022 w singlu i dziesiąty obecnie zawodnik rankingu światowego 10 rakieta rankingu WTT. Szwed Anton Kallberg to także filar zespołu, niepokonany w Lidze Mistrzów 2020 roku, zwycięzca WTT Contender Tunis 2023.
Szeroki skład drużyny prowadzonej przez trenera Danny’ego Heistera uzupełniają Kay Stumper – młody talent, mistrz Niemiec 2023, wicemistrz świata 2022 w drużynie i Borgar Haug – trzykrotny mistrz Norwegii, zwycięzca Europe Youth Top 10.
Grodziski klub docenia klasę rywala, ale jest zdeterminowany, by walczyć o zwycięstwo. – Borussia to zespół kompletny, z doświadczeniem, młodością i głęboką ławką, ale niejednokrotnie nasza drużyna pokazała, że potrafi zaskoczyć faworytów. Nasi zawodnicy z pewnością będą wyśmienicie przygotowani. Nie tylko fizycznie, ale także taktycznie. Poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko, więc musimy rozważyć każdą możliwą sytuację i od razu znaleźć na nią rozwiązanie – przekazała Bogoria w swoich mediach społecznościowych.
Półfinały turnieju Final Four w Saarbruecken zostaną rozegrane 31 maja. Najpierw przy stole staną wspomniane Bogoria i Borussia, a w drugiej parze zmierzą się ekipy 1 FC Saarbruecken TT i KS Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Zwycięzcy pojedynków zagrają w wielkim finale Ligi Mistrzów 1 czerwca.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
Wakat trenerski po Piotrze Stokowcu został szybko obsadzony. Nowym szkoleniowcem Pogoni Grodzisk jest od dziś (10 czerwca) Tomasz Kafarski. Doświadczony trener podpisał z klubem kontrakt do końca sezonu 2026/27, ale z opcją przedłużenia o kolejny rok.
Milanówek jako jeden z pierwszych rozpoczął cały cykl sesji absolutoryjnych w lokalnych samorządach. Radni jednak nie mieli większych wątpliwości w kwestii udzielenia absolutorium i wotum zaufania burmistrzowi Arturowi Niedzińskiemu. Choć nie byli też jednomyślni.
Jaktorów jest gotowy na oficjalne otwarcie kompleksu rekreacyjno-sportowego, który kosztem ponad miliona złotych powstał przy ul. Ostatniego Tura. Już w sobotę odbędzie się z tej okazji piknik dla mieszkańców z atrakcjami. Nie zabraknie również oficjalnego przecięcia wstęgi
Karol Noiszewski, obrońca Pogoni Grodzisk oraz jeden z jej filarów odchodzi z klubu. Zawodnik nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon, a dziś został przedstawiony jako nowy piłkarz Miedzi Legnica.
Żabiowolska gmina szykuje się do wybudowania nowego kompleksu sportowego przy Szkole im. Marii Kownackiej w Skułach. Trwają prace nad dopięciem dokumentacji projektowo-kosztorysowej, która pozwoli w następnym kroku ogłosić przetarg na budowę obiektu. Samorząd zapowiada jednak, że „do wbicia pierwszej łopaty pozostało niewiele”...
Choć nie każdy to wie, Jaktorów kryje wiele wyjątkowych miejsc, które przez lata współtworzyły historię tego regionu. Aby uchronić cenne miejsca i przed zapomnieniem i zniszczeniem, lokalny samorząd wdrożył prace nad stworzeniem oficjalnej Gminnej Ewidencji Zabytków.
Grodzisk wybrał ofertę firmy, która zajmie się odnową oblicza popularnego placu zabaw w centrum miasta. Obiekt przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany za ponad 600 tysięcy złotych.
Za niespełna tydzień na terenie siedziby Warszawskiej Kolei Dojazdowej odbędą się ćwiczenia służb mundurowych i ratunkowych. Wezmą w nich udział m.in. strażacy, policjanci, żołnierze WOT.
19
21-04-2026
11
29-05-2026
10
13-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.