reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

09 2023

Gdzie w powiecie grodziskim mogą znaleźć pracę Ukraińcy?


Artykuł sponsorowany

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Gdzie w powiecie grodziskim mogą znaleźć pracę Ukraińcy? - Grodzisk News


Powiat grodziski to obszar, w którym pracodawcy często poszukują wykwalifikowanych specjalistów (elektryków, lekarzy, nauczycieli, spawaczy), ale posady czekają też na pracowników fizycznych. Stosunkowo wysokie zarobki i szanse na rozwój zawodowy sprawiają, że wiele osób wiąże swoją przyszłość właśnie z województwem mazowieckim. Jaka praca w Grodzisku Mazowieckim jest najlepiej opłacana? Sprawdź!


Zawody, w których dostępna jest praca dla uchodźców


W województwie mazowieckim nie brakuje agentów ubezpieczeniowych, architektów, cukierników, dentystów, ekonomistów czy szefów kuchni. A to jedynie kilka z aż 122 zawodów, w których na rok 2023 prognozowana jest równowaga popytu i podaży. Co to oznacza? Na tych stanowiskach zapotrzebowanie na pracowników jest zbliżone do liczby osób chętnych do pracy. Jeśli interesuje cię praca w powiecie grodziskim dla uchodźców, warto skupić się natomiast na zawodach z deficytem poszukujących pracy.

Zawody deficytowe na Mazowszu to 43 stanowiska, na których masz największe szanse na znalezienie pracy. W tych zawodach ofert od pracodawców jest więcej niż kandydatów, dzięki czemu możesz szybko znaleźć zatrudnienie i wynegocjować korzystne warunki umowy. Jaka praca Grodzisk Mazowiecki jest najłatwiej dostępna? Pracodawcy poszukują takich specjalistów jak:
– betoniarze i zbrojarze;
– elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy;
– fryzjerzy;
– kierowcy autobusów;
– kierowcy samochodów ciężarowych;
– kosmetyczki;
– lekarze;
– listonosze i kurierzy;
– magazynierzy;
– nauczyciele;
– pomoce kuchenne;
– robotnicy budowlani;
– spawacze;
– sprzedawcy i kasjerzy.

Ponadto zatrudnienie można znaleźć na wielu stanowiskach w branży budowlanej (brukarze, dekarze, monterzy instalacji budowlanych, murarze i tynkarze, operatorzy i mechanicy sprzętu do robót ziemnych, pracownicy robót wykończeniowych), w edukacji (nauczyciele nauczania wczesnoszkolnego, nauczyciele przedmiotów ogólnokształcących, nauczyciele przedmiotów zawodowych, nauczyciele przedszkoli) czy w przemyśle (pracownicy przetwórstwa spożywczego, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, operatorzy maszyn do produkcji wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych). Praca Grodzisk Mazowiecki dostępna jest też dla krawców i pracowników produkcji odzieży, mechaników maszyn i urządzeń, opiekunek dziecięcych, opiekunów osób starszych lub osób z niepełnosprawnościami oraz sprzątaczek i pokojowych.

Praca z urzędu pracy


Poszukiwania pracy można prowadzić samodzielnie na portalu ogłoszeniowym Praca.pl lub zdać się na doświadczenie specjalistów i skorzystać ze wsparcia oferowanego przez lokalne urzędy pracy. Poszczególne jednostki pomagają w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, udostępniają najnowsze oferty pracy i zapewniają dofinansowania do kursów czy rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

Dobrym kierunkiem jest też Centralna Baza Ofert Pracy zawierająca ogłoszenia z urzędów pracy. W sierpniu br. na stronie UP dostępnych było 16 propozycji, a w tym 57 miejsc pracy. Dostępna od ręki praca w województwie mazowieckim to między innymi: wulkanizator, magazynier, nauczyciel świetlicy, pracownik biurowy i fryzjer.

Czy praca w województwie mazowieckim jest łatwo dostępna?


Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane dotyczące bezrobocia rejestrowanego w kraju. Według szacunków sytuacja na rynku pracy pozostaje stabilna, na co wpływa zwiększone zapotrzebowanie na pracowników sezonowych w budownictwie, rolnictwie i usługach turystycznych.

Stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na poziomie 5% – w województwie mazowieckim bezrobocie wynosi 4%, czyli poniżej średniej krajowej. Oznacza to, że w regionie łatwo znaleźć zatrudnienie, a praca dla Ukraińców, praca na etacie czy praca sezonowa nie powinna być problemem.

Jakie zarobki przynosi praca w Grodzisku Mazowieckim?


Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w województwie mazowieckim w czerwcu 2023 roku mieściło się w przedziale 12 546-6093 złotych. Najwięcej zarabiało się w sektorze informacji i komunikacji, a najmniej w zakwaterowaniu i gastronomii.

Dobrze płatna praca w Grodzisku Mazowieckim dostępna jest w obsłudze nieruchomości, przemyśle i sektorze przedsiębiorstw. W tych branżach wynagrodzenie waha się od 9543 złotych brutto do 8475 złotych brutto miesięcznie.

📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.