reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

28

12 2021

GDDKiA: Jest przetarg na dokumentację pierwszego fragmentu obwodnicy Warszawy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GDDKiAGDDKiA: Jest przetarg na dokumentację pierwszego fragmentu obwodnicy Warszawy - Grodzisk News


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zabiera się za studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz z uzyskaniem decyzji środowiskowej dla planowanej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej


GDDKiA podkreśla, że Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej poprawi połączenie stolicy z aglomeracją bydgosko-toruńską oraz portami morskimi w Szczecinie i Świnoujściu (przez drogę ekspresową S10), z aglomeracją trójmiejską oraz krakowską (przez drogę ekspresową S7), z północną częścią Polski i Via Baltica (przez drogi ekspresowe S8 i S61), z aglomeracją łódzką i wrocławską oraz południową granicą Polski (przez drogę ekspresową S8), z aglomeracją lubelską oraz południowo-wschodnią granicą Polski (przez drogę ekspresową S17). Dzięki połączeniu z autostradą A2, Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej usprawni dojazd do zachodniej i wschodniej granicy Polski oraz komunikację wewnątrz miasta, przejmując ciężki ruch tranzytowy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Na obwodnicę Warszawy złożą się autostrada A50 od południa oraz droga ekspresowa S50 od północy, wschodu i zachodu. Trasa jest planowana jako połączenie komunikacyjne z planowanym lotniskiem w Baranowie.

– Drugim wymaganiem przetargu, dla każdego z zadań, jest przygotowanie materiałów i wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU). GDDKiA złoży je we właściwym organie celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego, które zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej – poinformowała GDDKiA

– Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego.
Termin składania ofert został wyznaczony na 26 stycznia 2022 r. Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą (przy braku odwołań) to maj 2022 r. – dodają drogowcy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.