13

11 2022

Gawlas ze srebrnym medalem w Hungarian Open

Michał Gawlas, zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zajął drugie miejsce w turnieju WTT Youth Contender U-17 w węgierskim Szombathely.

W turnieju na Węgrzech występowało wielu utalentowanych tenisistów stołowych z całego świata. Aby zagrać w turnieju głównym Gawlas musiał przejść przez eliminacje grupowe, w których poradził sobie znakomicie. Następnie Gawlas pokonał kolejnych rywali i zameldował się w ćwierćfinale turnieju.

Tam czekał na niego Niemiec Wimi Verdonschot, który bardzo wysoko postawił poprzeczkę i dopiero po bardzo zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość Polaka. Gawlas wygrał ten mecz 3:2 (16:14, 10:12, 4:11, 11:6, 11:9). W półfinale Gawlas zmierzył się z leworęcznym Japończykiem Kazuki Yoshiyamą. To spotkanie gracz Bogorii wygrał 3:1 (2:11, 12:10, 11:8, 11:6). Finałowy pojedynek Gawlas stoczył z Chang Yu-Anem z Tajwanu. Azjata był tego dnia nie do pokonania i pewnie pokonał gracza z Grodziska 3:0.

Michał Gawlas to jeden z najbardziej utalentowanych juniorów w kraju. Zawodnik Bogorii zajmuje aktualnie drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu juniorów dzięki dojściu do finału II Grand Prix Polski w tej kategorii wiekowej. Natomiast srebrny medal z Szombathely to pierwsza zdobyć Gawlasa na arenie międzynarodowej.