17

10 2021

Garbarnia za silna dla Pogoni

Po serii dobrych wyników w ligowych starciach, trzynastka okazała się dla Pogoni Grodzisk pechowa. W 13. kolejce piłkarze prowadzeni przez Krzysztofa Chrobaka przegrali na wyjeździe z Garbarnią Kraków 1:2.

Trzeba jednak powiedzie, że wynik na niekorzyść naszego zespołu mógł być znacznie wyższy, gdyby nie świetna postawa bramkarza Artura Halucha. To głównie jego zasługa, że pierwsza część meczu zakończyła się bezbramkowym remisem, choć gospodarze zdominowali czerwono-białych, prawie, że nie schodzili z ich połowy. Piłkarze stwarzali sobie wiele okazji, głównie dzięki atakom z bocznych sektorów boiska.

W 37. minucie gospodarze mieli doskonałą okazję do otwarcia wyniku, ale Michał Feliks będący sam na sam z pustą bramką Pogoni z niewiadomych przyczyn strzelił nad poprzeczką. Tuż przed przerwą z groźnym kontratakiem ruszyła Pogoń. W 43. minucie Aleksander Theus dostał dobre podanie od Jakuba Kołaczka, a następnie do dośrodkowanej przez niego piłki wyskoczył Daniel Choroś. Jego strzał zatrzymał się jednak na poprzeczce bramki Garbarni.

W drugiej odsłonie grodziski zespół zdecydowanie aktywniejszy w ofensywie, część pojawiał się w pobliżu pola karnego Garbarni. To było jednak za mało bowiem wciąż aktywniejszą stroną pozostawali gospodarze, co w 70. minucie przyniosło im prowadzenie 1:0. Precyzyjnym i silnym strzałem z 16 metrów popisał się wówczas Wiktor Szywacz. Krakowianie poszli za ciosem i siedem minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Michał Klec.

Na osłodę dla Pogoni pozostało trafienie w 90. minucie, kiedy to z rzutu karnego gola dla czerwono-białych zdobył Damian Jaroń.

W środę w Grodzisku kolejny mecz, tym razem z rezerwami Lecha Poznań, który pokonał w tej kolejce Chojniczankę Chojnice 3:2. Początek spotkania o 15:30.

Garbarnia Kraków 2-1 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Wiktor Szywacz 70, Michal Klec 77 - Damian Jaroń 90 (k)

Garbarnia: 1. Dorian Frątczak - 98. Bartłomiej Purcha, 22. Jakub Banach, 31. Donatas Nakrošius, 5. Mateusz Bartków - 29. Kacper Duda (83, 32. Kamil Bentkowski), 6. Mateusz Duda, 53. Wiktor Szywacz (78, 23. Dawid Malik), 8. Michal Klec (79, 9. Jakub Kuczera), 19. Bartłomiej Korbecki (83, 47. Kacper Laskoś) - 99. Michał Feliks (66, 7. Wojciech Słomka).

Pogoń: 1. Artur Haluch - 75. Aleksander Theus (80, 13. Sebastian Kobiera), 99. Daniel Choroś, 27. Michał Gładysz, 20. Piotr Maślanka - 77. Wojciech Kalinowski (61, 23. Michał Zimmer), 18. Piotr Owczarek (80, 17. Kacper Gzieło), 6. Jakub Kołaczek, 14. Michał Wrzesiński (61, 10. Damian Jaroń), 7. Mateusz Lisowski (46, 22. Filip Sobiecki) - 9. Jean Franco Sarmiento.

żółte kartki: Bartków, Klec, Purcha - Jaroń.

sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).