11 06 2015

Poczuj festiwalowy klimat. Trwa Folk Fest 2015

11.06.2015, godz.: 14:01
Poczuj festiwalowy klimat. Trwa Folk Fest 2015
fot. Facebook/Grodzisk Folk Fest

Od wtorku grodzisk jest  areną dużej imprezy, która ma przybliżyć mieszkańcom naszego regionu bogactwo i zróżnicowanie kultur. Grodzisk Folk Fest 2015 rozpoczął się 9 i potrwa do 13 czerwca.

Innym celem jest ukazanie grodziskiej gminy jako miejsca zorientowanego na aktywizację społeczności lokalnej oraz promocję amatorskiego ruchu muzycznego.

Podczas festiwalu nie zabraknie również działań mających na celu interakcję z uczestnikami.  Będą warsztaty muzyczne i radiowe z dziećmi oraz młodzieżą uczęszczającymi do placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Każdy uczestnik dostanie szansę wystąpienia z profesjonalnymi muzykami podczas koncertu finałowego. Inną formą aktywizacji będą również zajęcia plastyczne oraz wokalne. Część warsztatowa odbywa się w dniach od 9 do 11 czerwca.

Na 12 czerwca 2015 zaplanowano z kolei Przegląd Amatorskich Zespołów Ludowych Małe Siemionalia oraz  koncerty zespołów Luiku (Ukraina), Warsaw Gamelan Group (Indonezja,  Polska), Kapeli Brodów (Polska), Kumy (Polska), Dziecięcej Grupy Bębniarskiej Comparsa (Polska), a także Balkan Jam Session. Festiwal 13 czerwca zwieńczą koncert specjalny w sali widowiskowej Centrum Kultury oraz  finał warsztatów muzycznych, podczas którego wystąpi Grodziska Orkiestra Festiwalowa.

– Chcemy w ten sposób otworzyć mieszkańców na nową formę kulturalnego przekazu, na nowe jego obszary. Mamy nadzieję, że festiwalem zainteresuje się jak najwięcej osób. Sami jesteśmy ciekawi z jakim odbiorem spotka się to wydarzenie, bowiem organizujemy je po raz pierwszy – mówi Maciej Kierzkowski, z Akademii Profil organizującej festiwal.

Szczegółowy rozkład imprez do znalezienia TUTAJ.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.