12 01 2020

Finał WOŚP w Grodzisku pełen atrakcji. Sprawdź!

12.01.2020, godz.: 08:02
Finał WOŚP w Grodzisku pełen atrakcji. Sprawdź!
fot. Marcin Masalski

Dzisiaj ponownie wszyscy gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Z tej okazji Grodzisk zaplanował dzień pełen wrażeń dla mieszkańców.

28. Finał odbywa się pod hasłem: „Wiatr w żagle. Dla dziecięcej medycyny zabiegowej”. – Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia – zapowiada Fundacja WOŚP.

Jak przy okazji poprzednich finałów, na ulicach kwestować będzie nawet 120 tysięcy wolontariuszy w kraju i za granicą. Także Grodzisk będzie bardzo aktywnie grał z Orkiestrą, co pokazuje choćby program imprez 12 stycznia.

A widać w nim, że wydarzenia będą toczyć się w kilku miejscach jednocześnie. Początek orkiestrowej niedzieli o godz. 10.00. W sali widowiskowej centrum kultury od rana do wieczora zaplanowano pokazy taneczne, popisy muzyczne, przedstawienia oraz energetyczne koncerty. W tym samym czasie na parkingu przed CK obejrzymy m.in pokazy sprzętu strażackiego oraz efektowne motocykle.

O 11.00 wystartują atrakcje w Mediatece. Będą planszówki, smakołyki przygotowane przez koło gospodyń wiejskich, joga, strefa fit, zajęcia karate. We foyer kina CK zaplanowano malowanie buziek i loterie fantową. Licytacji atrakcyjnych przedmiotów będzie wiele na każdym kroku.

Od godz. 13.00 sala lustrzana CK zamieni się we wspaniałą salę zabaw dla dzieci. Dzień pełen atrakcji dla wszystkich zwieńczy zaś o godz. 20.00 „Światełko do nieba”. Szczegóły na plakacie.

Cel tegorocznej zbiórki jak zwykle szczytny i nie mamy wątpliwości, że wszyscy wspólnie powalczym o nowy rekord zebranej kwoty. – Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.