TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

17

09 2021

Finał Sprzątania Świata w Żabiej Woli


Grodzisk News


foto: PixabayFinał Sprzątania Świata w Żabiej Woli - Grodzisk News


Dzis startuje finał akcji Sprzątania Świata. Przez trzy dni na terenie gminy Żabia Wola będą sprzątane terenu wokół szkół, miejsc użyteczności publicznej a także całych sołectw, zwłaszcza w tych miejscach, gdzie jest to niezbędne.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Sprzątanie Świata jest częścią międzynarodowego ruchu „Clean Up The World”, wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 milionów wolontariuszy na całym świecie. Inicjatorką akcji w naszym kraju jest Mira Stanisławska-Meysztowicz, przewodnicząca Rady Fundacji Nasza Ziemia. To już 28. edycja sprzątania, które jest organizowane zawsze w trzeci weekend września.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W akcję czynnie włączyła się gmina Żabia Wola, która organizuje taką akcję. Na piątek 17 września zaplanowano sprzątanie terenów zlokalizowanych przy szkołach w Ojrzanowie, Skułach oraz Józefinie przez uczniów i nauczycieli. Następnego dnia sprzątane będą terenu wokół budynków użyteczności publicznej w centrum gminy przez pracowników Urzędu Gminy, Domu Kultury, Gminnej Biblioteki Publicznej i GOPS w Żabiej Woli oraz wolontariuszy. Natomiast w terminie od 20 września do 31 października sprzątane będą poszczególne miejscowości i sołectwa.

Akcje sprzątania sołectw oraz poszczególnych miejscowości będą koordynowane przez sołtysów, radnych lub lokalnych działaczy społecznych. Urząd Gminy Żabia Wola we współpracy z firmą Eko-Hetman zapewnia worki do zbiórki odpadów oraz odbiór zebranych śmieci.

Szczegółowe informacje są dostępne w Referacie Ochrony Środowiska i Rozwoju Gminy pod numerem (46) 858 27 26.

Urzędnicy zachęcają do włączenia się do akcji.

Finał Sprzątania Świata w Żabiej Woli - Grodzisk Newsfoto: zabiawola.pl


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.