TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

05 2022

Finał o krok!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: bogoriagrodzisk.plFinał o krok! - Grodzisk News


Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zrobili krok w stronę finału Lotto Superligi. Wygrali na wyjeździe pierwszy mecz półfinałowy z AZS ZWFiS Baltą Gdańsk 3:2.


To był bardzo emocjonujący mecz, który zresztą nie zaczął się najlepiej dla zespołu z Grodziska. Zeng Wang Yi postawił trudne warunki Pavlowi Siruckovi i wygrał z nim 3:0, choć to nie był tak jednostronny pojedynek jak wskazuje wynik setów. W pierwszym i drugim secie pojedynek był niezwykle wyrównany i zacięty, dopiero trzeci Azjata wygrał ze sporą przewagą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

W drugim secie bardzo dobrze zaprezentował się Panagiotis Gionis, który 3:1 dość pewnie pokonał Tomasza Tomaszczuka, choć ten w trzecim secie przy stanie 2:0 dla Greka pokazał, że będzie walczył do końca i ostatecznie wygrał go aż 11:4. Jednak to tylko podrażniło gracza Bogorii, który w ostatnim czwartym podejściu pozwolił mu zdobyć raptem trzy „oczka”.

Przy stanie 1:1 do stołu podeszli Szymon Malicki i Marek Badowski. Zawodnik z Grodziska wygrał ten pojedynek 3:0, ale w każdym z setów musiał się namęczyć, aby zdobyć dla zespołu kolejny punkt.

Nadzieję na zwycięstwo gospodarzom wróciły po czwartym secie, który był pojedynkiem graczy z Azji – rywalizowali Wang Zeng Yi oraz Shiyu Sun. Zawodnik drużyny z Pomorza oba sety wygrał 11:9 i na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Oznaczało to trzecie decydującego seta.

Aby rozstrzygnąć mecz do stołu podeszli Tomaszuk i Malicki z Balty oraz Badowski i Sirucek z Bogorii. Pierwszy set wygrała para z Grodziska 11:8, ale w drugim lepsi okazali się gracze z Gadńska. Jednak w trzecim próbę nerwów lepiej wytrzymali gracze Bogorii i pokonali rywali 11:5 co oznaczało, że wygrywają to spotkanie 3:2 i są o krok od finału.

Rewanż już w tę niedzielę w Grodzisku o godz. 16.00.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Wang Zeng Yi – Pavel Sirucek 3:0 (15:13 | 11:9 | 11:5)
Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 1:3 (7:11 | 8:11 | 11:4 | 3:11)
Szymon Malicki – Marek Badowski 0:3 (9:11 | 10:12 | 7:11)
Wang Zeng Yi – Shiu Sun 2:0 (11:9 | 11:9)
Tomaszuk/Malicki – Badowski/Sirucek 1:2 (8:11 | 11:9 | 5:11)


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.