06

05 2022

Finał o krok!

Tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki zrobili krok w stronę finału Lotto Superligi. Wygrali na wyjeździe pierwszy mecz półfinałowy z AZS ZWFiS Baltą Gdańsk 3:2.

To był bardzo emocjonujący mecz, który zresztą nie zaczął się najlepiej dla zespołu z Grodziska. Zeng Wang Yi postawił trudne warunki Pavlowi Siruckovi i wygrał z nim 3:0, choć to nie był tak jednostronny pojedynek jak wskazuje wynik setów. W pierwszym i drugim secie pojedynek był niezwykle wyrównany i zacięty, dopiero trzeci Azjata wygrał ze sporą przewagą.

W drugim secie bardzo dobrze zaprezentował się Panagiotis Gionis, który 3:1 dość pewnie pokonał Tomasza Tomaszczuka, choć ten w trzecim secie przy stanie 2:0 dla Greka pokazał, że będzie walczył do końca i ostatecznie wygrał go aż 11:4. Jednak to tylko podrażniło gracza Bogorii, który w ostatnim czwartym podejściu pozwolił mu zdobyć raptem trzy „oczka”.

Przy stanie 1:1 do stołu podeszli Szymon Malicki i Marek Badowski. Zawodnik z Grodziska wygrał ten pojedynek 3:0, ale w każdym z setów musiał się namęczyć, aby zdobyć dla zespołu kolejny punkt.

Nadzieję na zwycięstwo gospodarzom wróciły po czwartym secie, który był pojedynkiem graczy z Azji – rywalizowali Wang Zeng Yi oraz Shiyu Sun. Zawodnik drużyny z Pomorza oba sety wygrał 11:9 i na tablicy wyników widniał wynik 2:2. Oznaczało to trzecie decydującego seta.

Aby rozstrzygnąć mecz do stołu podeszli Tomaszuk i Malicki z Balty oraz Badowski i Sirucek z Bogorii. Pierwszy set wygrała para z Grodziska 11:8, ale w drugim lepsi okazali się gracze z Gadńska. Jednak w trzecim próbę nerwów lepiej wytrzymali gracze Bogorii i pokonali rywali 11:5 co oznaczało, że wygrywają to spotkanie 3:2 i są o krok od finału.

Rewanż już w tę niedzielę w Grodzisku o godz. 16.00.

AZS AWFiS Balta Gdańsk – Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Wang Zeng Yi – Pavel Sirucek 3:0 (15:13 | 11:9 | 11:5)
Tomasz Tomaszuk – Panagiotis Gionis 1:3 (7:11 | 8:11 | 11:4 | 3:11)
Szymon Malicki – Marek Badowski 0:3 (9:11 | 10:12 | 7:11)
Wang Zeng Yi – Shiu Sun 2:0 (11:9 | 11:9)
Tomaszuk/Malicki – Badowski/Sirucek 1:2 (8:11 | 11:9 | 5:11)