reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

02 2024

Finał konkursu literackiego w Mediatece. Przyjdź kibicować


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Grodziska Mediateka w będzie w najbliższą środę (14 lutego) miejscem finałowego etapu konkursu polonistycznego „Zakochani w literaturze”. Biorą w nim udział uczniowie szkół z całego powiatu, a jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Sienkiewicza w ZSP nr 3 w Grodzisku. Spójrzmy zatem co czeka na uczestników oraz gości w wielkim finale.


Podstawowym zamiarem organizatorów konkursu było rozbudzenie zainteresowania czytelnictwem, zachęcenie do poszukiwania swoich pasji, jakimi mogą być szeroko rozumiane literackie hobby. Mają oni nadzieję, że zamiar ów udało się spełnić. Zwłaszcza, że założenia konkursu były szerokie i wielowątkowe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Miał na celu rozwijanie zainteresowań czytelniczych;  popularyzację wiedzy o mitologii greckiej i jej ponadczasowości; sprawdzenie bieżącej wiedzy polonistycznej uczniów klas od czwartej do ósmej. Ważnym celem konkursu było również stworzenie płaszczyzny pozytywnej i twórczej rywalizacji.

W tegorocznej odsłonie konkursu uczniowie mieli za zadanie zgłębić serię książek autorstwa Ricka Riordana zatytułowaną „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Składały się na nią trzy pozycje: „Złodziej pioruna”, „Morze potworów” oraz „Klątwa tytana”.

W części pierwszej zmagań w Mediatece 14 lutego konkursowicze przystąpią do indywidualnego testu wiedzy  przygodach Percy’ego Jacksona i jego przyjaciół. Następnie w części drugiej zespoły, reprezentujące szkołę, wezmą udział w różnorodnych konkurencjach, aktywnie sprawdzających znajomość powieści fantasy.

Laureaci finału powiatowego będą mieli szansę walczyć o zwycięstwo na wyższych szczeblach.

–To kolejna edycja konkursu. SP1 zaczynała tę przygodę od "Jeżycjady" Małgorzaty Musierowicz. W przyszłych edycjach mamy zamiar sięgać po kolejne pozycje czytelnicze, które poruszają wyobraźnię i zachęcają do zanurzenia się w świat fantazji. Może to będzie seria o Harrym Potterze? Zobaczymy za rok! A tymczasem - osiem szkół z powiatu. 14 lutego, w walentynki, spotka się w Mediatece i wspólnie spędzimy czas w świecie bogów olimpijskich! – zachęcają organizatorzy.

Początek finału od godz. 9.00.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.