reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

02

10 2023

Finał Festiwalu Integracyjnego w Grodzisku


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Finał Festiwalu Integracyjnego w Grodzisku - Grodzisk News


Już w najbliższą niedzielę w grodziskiej hali widowiskowo-sportowej odbędzie się Wielki Finał Festiwalu Integracyjnego „Tak jak Ty”. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.


Czym jest ów Festiwal? – Pomysł organizacji Festiwalu integracyjnego TAK JAK TY zrodził się z potrzeby integracji osób z szeroko pojętą niepełnosprawnością z lokalną społecznością. Pragniemy, aby zapracowani i zabiegani ludzie, którzy w swojej codzienności nie stykają się z osobami z niepełnosprawnością zatrzymali się na chwilę i wspólnie z nimi spędzili czas, poznali się.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

wnym założeniem Festiwalu jest integracja lokalnej społeczności niezależnie od wieku, płci czy ograniczeń zdrowotnych. Jakościowe rezultaty realizacji zadania to przede wszystkim otwarcie drogi dla osób z niepełnosprawnościami do udziału w ogólnodostępnych imprezach kulturalnych poprzez zintegrowanie i wspólną zabawę, wyczulenie mieszkańców na potrzeby innych, podnoszenie świadomości zdrowotnej mieszkańców, wzrost poczucia sprawczości w budowaniu lokalnej kultury (poprzez udział w planowaniu i przygotowywaniu Festiwalu), integracja mieszkańców. Otwartości, uważność, chęć niesienia pomocy innym, integracja – opisują wydarzenie organizatorzy.

Festiwal wystartował w kwietniu tego roku i w ciągu ostatniego półrocza odbyło się wiele ciekawych wydarzeń m.in. spotkanie filmowe z Marcinem Dorocińskim, podczas którego wyświetlony został film z audiodeskrypcją „Plan B”, badania poziomu cukru prowadzone przez Fundację Michała Figurskiego Najsłodsi oraz warsztaty taneczne z Mandaryną, czy spotkanie eksperckie „Prawa i przywileje osób z niepełnosprawnością” z prawnikiem Stanisławem Firlejem i psycholog Agnieszką Mysińską.

Wielki Finał Festiwalu odbędzie się w niedzielę 8 października w hali przy ul. Sportowej 29. Wszystko rozpocznie się o godz. 13.00. Od tej godziny dostępne będą m.in. fotobudka, wata cukrowa, rowerki, warsztaty plastyczno-ceramiczne, kiermasz prac wykonanych przez uczestników Stowarzyszenia na rzecz osób niepełnosprawnych Malwa Plus, tor przeszkód na wózkach inwalidzkich, czy wyzwanie handbike czyli poruszanie kołami roweru rękoma a nie nogami.

Uroczyste otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 13.30, a poprowadzą je wiceburmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski, a także Oktawia Nadolna oraz Marta Jackowska. Po części oficjalnej rozpocznie się pokaz strongman z konkursami dla dzieci. Na godz. 15.00 zaplanowano koncert Orkiestry JakaTaka, a po nim kolejny pokaz strongman, tym razem z konkursami dla dorosłych.

Wydarzenie zwieńczy o godz. 17.00 koncert zespołu Piękni i Młodzi.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.