
Trzecia edycja Festiwalu Kultur Świata w Grodzisku Mazowieckim została oficjalnie otwarta. W środę egzotyczne rytmy opanowały targowisko, deptak, Mediatekę i Park Skarbków.
Środowa część Festiwalu zaczęła się od porannego występu Batuc’Ados de Colombes na grodziskim Targowisku Miejskim. Potem artystów z francusko-brazyliskiej grupy można było spotkać na deptaku, natomiast w Mediatece odbyły się warsztaty i spotkanie z grupą z Tahiti.
Wieczorem natomiast odbyło się oficjalne otwarcie Festiwalu w Parku Skarbków. Wydarzenie otworzył burmistrz Grodziska Mazowieckiego Tomasz Krupski, a imprezę poprowadzili Dagmara Jaworska i Łukasz Nowacki. Park Skarbków wypełniły rytmy batucady (rodzaj muzyki perkusyjnej wywodzący się z Brazylii, będący częścią samby, szczególnie tej granej podczas karnawału w Rio de Janeiro) i nie tylko.
Pierwszy oficjalny dzień festiwalu nieco zakłócił rzęsisty deszcz, który spadł pod koniec występu Batuc’Ados, ale to grodziszczan nie wystraszyło i niedługo potem licznie wzięli udział w wyzwaniu tanecznym na parkiecie.
Jak było wczoraj? Zobaczycie w poniższej fotorelacji.
Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?
Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?
NAPISZ
i
n
f
o
@
g
r
o
d
z
i
s
k
n
e
w
s
.
p
l
ZADZWOŃ
6
9
1
2
2
2
2
3
0
To krzyki na deptaku są niepitrzebne. Wystarczy tych a alkoholików na klombach na deptaku co wydzierają się całe dnie. Co to za niby festival? Żadna rozrywka. Dobre na 90te lata. Zbędne to jest.
Mirek
24-07-2025 12:12
Najlepiej siedzieć w domu i gnić na zapierdzianej kanapie
Ania b
24-07-2025 15:51
Na deptaku to najlepiej żeby nic nie było, bo mieszkańcom wszystko przeszkadza, dzieci sklepy pijaki najlepiej zamknąć i niech się nic nie dzieje, paranoja kiedyś tak nie było deptak schodzi na psy bo jest mało miejsc żeby posiedzieć wypić zgodnie z prawem piwo, czy kawę
Gość
24-07-2025 15:52
Wakacje to częstokroć, czas w którym do prac biorą się drogowcy by poprawić stan nawierzchni na lokalnych trasach. Tak będzie w przypadku kilku ulic w żabiowolskiej gminie. Urząd ogłosił przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę remontów konkretnie trzech dróg.
Pod koniec sierpnia mieszkańcy Milanówka będą mieli okazję pożegnać letnie miesiące w rytmie muzyki. W tym roku finał wakacji odbędzie się na miejskim targowisku i upłynie w rockowym klimacie. Wydarzenie zaplanowano na piątek, 30 sierpnia.
Na grodziskiej pływalni zakończyła się przerwa technologiczna. Od dziś (20 lipca) entuzjaści wodnej rekreacji czy regeneracji w saunach mogą ponownie korzystać z atrakcji obiektu Wodnik 2000.
Kierowcy jadący autostradą A2 w kierunku Grodziska muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Powód? Ciężarowe Volvo z naczepą uderzyło w bariery dźwiękochłonne oddzielające jezdnie. Znamy szczegóły tego zdarzenia.
To będzie wyjątkowy wtorek w najnowszej historii Grodziska, a na pewno niezapomniany dla piłkarskiej Pogoni oraz jej kibiców. 21 lipca na Stawach Walczewskiego odbędzie się kompletna prezentacja całego zespołu na nowy sezon!
Radziejowice będą kolejnym miejscem, gdzie Teatr Klasyki Polskiej zaprezentuje swój premierowy spektakl. „Damy i huzary” to opowieść na podstawie jednej z najzabawniejszych komedii Aleksandra Fredry. Z tej okazji mamy dla Was konkurs, w którym do wygrania podwójne zapros
Drogowcy w Podkowie Leśnej wprowadzają od dziś nową organizację ruchu na ulicach miasta ogrodu. Zmiany zwłaszcza dla kierowców będą znaczące, gdyż sprawią, że ruch będzie jednokierunkowy.
Teren przy ul. Wyszyńskiego w Grodzisku Mazowieckim został już przygotowany do budowy parkingu. Właściwe prace budowlane ruszą, gdy uda się wyłonić wykonawcę.
12
29-05-2026
Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.