reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

02

10 2022

Festiwal folkowy w Grodzisku już po raz ósmy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euFestiwal folkowy w Grodzisku już po raz ósmy - Grodzisk News


W połowie października Grodzisk już po raz ósmy gościł będzie festiwal muzyki i kultury folkowej – Grodzisk Folk Fest. Szykujmy się na moc koncertowych atrakcji.


Tegoroczne wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Wędrówka Nabu”. Festiwal otworzy spektakl pod takim samym tytułem. To spektakl opowieści inspirowany bajką Jarosława Mikołajewskiego. Dedykujemy go małej Maryam – dziewczynce w drodze. Chcemy ją opowiadać małym (od około 7 lat) i tym całkiem dorosłym dzieciom.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Zapraszamy na opowieść, bajkę-niebajkę, historię, za pomocą której budujemy małe, wędrujące muzeum upamiętniające dzieci na granicach i w drodze, gdziekolwiek są: w Puszczy Białowieskiej, w pontonie pośród ogromnego morza, czy w małej łódce pokonującej rwący nurt rzeki. Ta historia toczy się teraz. Kiedy to czytacie jakieś dzieci ruszają w drogę, inne zatrzymują się zmęczone, jeszcze inne właśnie konfrontują się ze strażnikami w mundurach – mówią organizatorzy.

Ważnym elementem imprezy będą tzw. „Opowieści z walizki”. – Nasza opowieść nie jest więc bajką, jest rzeczywistością wielu dzieci, o której chcemy mówić, przypominać, którą chcemy upamiętnić. Spektakl trwa około godzinę. Do słów dodajemy muzykę, a także odrobinę teatru, żeby poruszał naszą wyobraźnię i jeszcze bardziej angażował w tę historię. Z przyjemnością zatrzymamy się potem, by porozmawiać, albo poprowadzić warsztat związany z tematem opowieści. Od 10 lat zajmujemy się profesjonalnie sztuką opowieści. Zarówno opowiadamy historie, tworzymy narracyjne spektakle jak i dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów. A poza tym angażujemy się społecznie i chcemy, żeby nasze opowieści stanowiły część aktywistycznych działań i zmieniały świat. Opowiadają: Ania Woźniak i Joanna Sarnecka Muzyka: Paweł Sulik i Ania Woźniak – opisują organizatorzy.

Zwieńczeniem wydarzenia 14 października będzie koncert zespołu Sekunda. – Głównym źródłem inspiracji SEKUNDY jest muzyka tradycyjna Beskidu Żywieckiego oraz Spisza. Brzmienie uzupełnione jest instrumentami charakterystycznymi dla tradycji pasterskich takimi jak piszczałki sześciootworowa i wielkopostna oraz zbyrcoki – mówią organizatorzy.



Szczegóły tutaj


ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz








📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE



💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.