24 01 2020

Feryjne przejazdy rodzinne z WKD

24.01.2020, godz.: 19:19
Feryjne przejazdy rodzinne z WKD
fot. Piotr Antos

Podobnie jak w latach ubiegłych, Warszawska Kolej Dojazdowa uruchomi na czas ferii zimowych ofertę przejazdów rodzinnych. Obowiązywać będzie od 7 lutego.

Specjalna taryfa wprowadzana przez przewoźnika w okresie ferii czy wakacji działa od kilku lat i cieszy się sporym zainteresowaniem pasażerów. Zasady jej funkcjonowania są ogólnie znane i nie zmieniają się praktycznie od początku.

Z przejazdów rodzinnych może korzystać każdy dorosły, który nie posiada indywidualnych ulg WKD i podróżuje z dzieckiem niemającym jeszcze 16 lat. Jeżeli osoba dorosła korzysta z przejazdu z więcej niż jednym dzieckiem, powinna dla pozostałych dzieci nabyć bilet zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami. Powinna także posiadać dokumenty potwierdzające te uprawnienia (np. legitymację szkolną). W ramach oferty osoba dorosła oraz wspomniane jedno dziecko mogą podróżować na bilecie w jedną lub w obie strony z 50-procentową zniżką.

Przejazdy rodzinne obejmą wszystkie kursy wukadki uwzględnione w aktualnym rozkładzie. Aby bilet osoby dorosłej i dziecka w tej taryfie był ważny, musi zostać opatrzony adnotacją „przejazd rodzinny” potwierdzoną datownikiem kasy. Podróżny, który nabył bilet na przejazd w punkcie uprawniającym do sprzedaży biletów na linię WKD może samodzielnie napisać na nim „przejazd rodzinny”. Osoba dorosła powinna ponadto mieć przy sobie dokument potwierdzający wiek dziecka.

Ferie na Mazowszu rozpoczną się 10, a zakończą 23 lutego. Natomiast oferta na przejazdy rodzinne ważna będzie już od piątku 7 lutego od godz. 15.00, aż do północy w niedzielę 23 lutego.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata