14 07 2015

Enej wystąpi w Grodzisku

14.07.2015, godz.: 08:15
Enej wystąpi w Grodzisku
fot. Mat. prasowe

Znany zespół folkowy Enej wystąpi we wrześniu w Grodzisku Mazowieckim. Koncert będzie jedną z atrakcji Dni Miasta.

Grodziska oferta kulturalna jest w tym roku wyjątkowo bogata. Za nami są już takie imprezy jak m.in. koncert rapera Kaena w ramach 3GM Rap Meeting, koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy, koncert jednej z najlepszych gitarzystek na świecie Jennifer Batten, 35-lecie zespołu Rock Union, występ Jerzego Kryszaka, czy ostatnio „Lato z Radiem”, w ramach którego mogliśmy na żywo posłuchać Red Lips, Kombii i Mroza. A przecież mamy dopiero połowę lipca. Czekają nas jeszcze m.in. występ Kabaretu Hrabi, czy koncert Dżemu.

Jednak to nie koniec. W ramach Dni Miasta 5 września w Grodzisku wystąpi Enej. Założony w 2002 r. zespół grający muzykę z pogranicza folka i ska oraz alternatywy ukraińskiej jako że część składu zespołu pochodzi właśnie z kraju naszych sąsiadów. Pierwszą płytę zespół wydał w 2008 r. zatytułowaną „Ulice”. Jednak prawdziwą popularność grupie przyniósł występ w talent-show Must be the music, który oczywiście wygrał. Utwór „Radio Hello” zyskał dużą popularność zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Kolejny singiel „Skrzydlate ręce” również podbił wiele list przebojów. Na TOPtrendy 2013 zespół wygrał konkurs „Największe Przeboje Roku 2012” z piosenką „Tak smakuje życie”. Z kolei na Eska Music Awards 2013 Enej zdobył statuetkę w kategorii „Najlepszy zespół”, ponadto był również nominowany w kategorii „Najlepsza piosenka” za „Tak smakuje życie” oraz „Najlepsza płyta” za album „Folkhorod”. W tym roku grupa wydała kolejną płytę „Paparanoja”, która już pokryła się złotem (sprzedaż przekroczyła 15 tys. egzemplarzy). W czerwcu tego roku Enej wydał nowy singiel „Kamień z napisem LOVE”. W czerwcu zespół po raz kolejny miał  zaszczyt wystąpić na legendarnej scenie w  Opolu. 52. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu przyniósł mu kolejną nagrodę – SuperJedynkę w kategorii „SuperZespół”. Enej jest również nominowany do nagrody festiwalu Eska Music Awards 2015.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Enej wystąpi w Grodzisku”

  1. yyy pisze:

    będzie pożywka dla oponentów Naj ;)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.