reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2017

EN95 wrócił do regularnego kursowania


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

EN95 wrócił do regularnego kursowania - Grodzisk News


Aż chce się powiedzieć: nareszcie. Pociąg typu EN95 od wczoraj (8 lutego) przewozi pasażerów Warszawskiej Kolei Dojazdowej w ramach regularnego, rozkładowego kursowania. Oznacza to, że po wielu miesiącach perturbacji technicznych, skład został w końcu naprawiony.


REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pociąg EN95 wyprodukowany przez PESĘ Bydgoszcz, w marcu 2014 r. został wysłany na naprawę rewizyjną wraz z modernizacją. W ramach zadania m.in. modernizowano dach całej jednostki, zainstalowano nową aparaturę elektryczną zmieniającą system zasilania jednostki z 600V na 3000V. Skład miał być gotowy 27 września 2014 r., a przyjechał do Grodziska? w grudniu 2015 r. Przedstawiciele PESY (wykonawcy modernizacji i producenta jednocześnie) tłumaczyli, że opóźnienie jest spowodowane m.in. kłopotliwym od strony technicznej i sprzętowej, a co za tym idzie, czasochłonnym przeadaptowaniem pociągu na napięcie trzech tysięcy woltów. Kolejnym czynnikiem opóźniającym zakończenie prac było zdaniem bydgoskiego producenta, przeciągające się w czasie oczekiwanie na dostawę odpowiednich urządzeń. Skład po bardzo długich odbiorach (ze względu na sporą ilość usterek) wrócił do obsługi pasażerskiej w połowie kwietnia 2016 r. Nie pojeździł jednak długo.

Od momentu zmiany napięcia na 3000 V pod koniec maja pociąg EN95 znowu nie kursował. Wykonywał wprawdzie przejazdy techniczne i serwisowe, ale nie mógł wozić pasażerów do czasu naprawienia usterek powstałych podczas przystosowywania pojazdu do nowych parametrów. 8 lutego EN95 ponownie obsługuje pasażerów.

? Wykonawca usunął wszystkie usterki techniczne. Prace te wykonał w ramach obowiązującej gwarancji. Skład został odebrany i może już wozić pasażerów, co czyni od wczoraj ? mówi nam Krzysztof Kulesza, rzecznik prasowy Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.